Knidos’un Sırrı

Ne zamandır Betçe tarafına gitmedik Ekrem arkadaşımla 27 nisan tarihinde o taraflara gitmek üzere buluştuk. O gün önce Orcey otele uğradık, Kısa Film Festivaline katılan arkadaşlar tekne gezisi yapacaklardı ben de adımı yazdırmıştım. Hava lodoslu ve kapalıydı, gitmekten vazgeçtim, haber vereyim demiştim. Arkadaşlarla otururken birkaç gün önce Levent Arslan ile röportaj yaparken gördüğüm NTV Almanya muhabiri Fulya Cansen Yazı köyü taraflarına  nasıl gideriz diye sorunca biz de oraya gidiyoruz sizi götürelim dedik ve Fulya hanımın arkadaşı Sevda Zengin ile Betçe’ye doğru yola çıktık.  Yol boyunca Datça’yı anlattık durduk, umarım arkadaşlarımızı sıkmamışımdır.

41

Mesudiye manzarasının göründüğü tepede durarak manzarayı görüntüledik.

sındı kahvesinde

İlk durağımız Sındı köyü oldu, yol kenarındaki su değirmenine baktık, daha sonra kahvede çaylarımızı içtik, rehber Ali arkadaşla sohbet ettik.

knidos-un-sirri-2

Knidos Akademi’yi arkadaşlara göstermeyi çok istiyordum, resim çalışmalarını görünce oraya doğru gittik, buranın emektarı Fevzi arkadaş oradaydı, ressam arkadaşlar yemekte biraz sonra gelirler dedi. Arkadaşlarıma burada biraz oyalansak sıkılırmısınız diye sordum, memnun oluruz dediler ve arkadaşların gelmesini bekledik.

knidos-un-sirri-3

İlk tanıştığımız arkadaş Nurgül Güney, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümü mezunu, yüksek lisansını da aynı okulda yapmış. Bu çalıştay için arkadaşlarını davet etmiş. Karaköy’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor. Burada çalışmak çok keyifli diyerek ağustos’ ta tekrar geleceğini belirtti. Konu Knidos’un Sırrı imiş ama herkes kendine göre çalışıyormuş.

knidos-un-sirri-4

Diğer arkadaşları beklerken sergi salonunda tamamlanmış çalışmalar vardı onların fotoğraflarını çektim.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir