Knidos’un Sırrı

knidos-un-sirri-10

Knidos Akademi’den Yazı köyüne geldik, arabamızı eski okul önündeki meydana park ederek Yazı sokaklarında yürüdük. Fulya hanım yol kenarındaki evde Cevahir hanımla hemen sohbete başladı, tabii gazeteci olmasının da insanlarla kolayca kaynaşmasında etkisi vardır. Yoldan geçen arabadan seslenen kişiye bakınca uyy bizim koca Mehmet’miş dedim. Buralara pazar günü gelip te Sındılı Koca Mehmet ile karşılaşmamak olur mu

knidos-un-sirri-11

Öğle yemeği için Yazı köyünde karşımıza ilk çıkan lokantaya girdik, burada bir lokanta daha var. Bayanlar ailelerine yaptıkları yemeklerle katkıda bulunuyorlar. Gülnaz Dalgıç ta bunlardan birisi, ev yemekleri, köfte, kokoreç bulunuyor. Afiyetle öğlen yemeğimizi burada yedik, yan masada oturan  Berkay Ayaz ile de sohbet ettik, Facebook arkadaşım.

knidos-un-sirri-12

Yan tarafta evlerinin önünde oturan teyzelerle sohbet güzeldi. Ülviye (asıl adı Emine ) teyze uzun yıllar Tekir’de ve Eştengil’de yaşamış, o yıllarını anlattı. Yaşıtlar, onlarla sohbet etmek çok hoştu.

knidos-un-sirri-13

Oradan biraz ilerideki kahveye geçerek çaylarımızı içtik, rastladığımız , bakıştığımız herkes selam verip hoşgeldiniz diyordu. Arkadaşlarımızın bu görüntüler çok hoşuna gitti, uzun zamandır büyük kentlerden böyle bir ortama gelmediklerini belirttiler.

knidos'ta tekneler

Arkadaşlar Knidos’u görmek istiyorlardı çaylarımızı içtikten sonra 8 km mesafedeki Knidos’a geldik. Hava kapalı ve rüzgarlıydı, birkaç yat Knidos’un antik limanına sığınmıştı.

One thought on “Knidos’un Sırrı

  • 6 Mayıs 2014 tarihinde, saat 07:10
    Permalink

    Cok guzel bir gayret antik KNIDOS yapisinda! Bi ziyaret etmek istiyorum..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir