eylül'de hayıtbükü

Eylül’de Mesudiye’nin Üç Güzelleri

 

Gabaklar tesisinin içinden geçerek sahile doğru yürüyoruz. İskelenin ucunda manzarayı izleyen bir çift var. Sahile usulca vuran dalgaların sesine kuş sesleri karışıyor. İskeleye çıkarak arkadaşımla yürüyoruz. Fotoğraf meraklıları için de bu mevsim Datça koylarında en güzel zamanlar, ışık ve renkler değişiyor. Dinlendirici, sakin bir atmosfer

var.

kızılbük sahili

 

Sakinliğin getirdiği güzelliklerden biri de yeni arkadaşlarla tanışma ve sohbet etmek. Hakan bey ve eşi bu zamanlarda bu koyların güzelliğini bilen kişiler. Yoğun kış temposuna başlamadan önce burada pozitif bir enerji yüklenerek yaşadıkları kente dönecekler.

 

Yazın yoğun temposundan biraz olsun çıkan işletme sahipleri ile de sohbet etme imkanı buluyoruz. Gabaklar’da Sevgi hanımla yeşillikler içindeki mekanlarında sohbet etmek, ikram ettikleri çayı içmek  bizler için güzel anlardı.

adatepe'den hayıtbükü manzarası

 

Hayıtbükü’nden Ovabükü’ne geçtik, üç güzellerin en büyüğü, uzun bir sahili var. Sahil boyunca konaklama tesislerinin cafe ve lokantaları uzanıyor. Bu yaz yoğun bir iş temposu yaşayan Ada Pansiyonu işleten arkadaşlarımızla oturup sohbet ediyoruz. Onlar için de soluk aldıkları, tanıdıkları ile sohbet edebildikleri zamanlar. Sonbaharın dinlendirici renklerini yüzlerinde görebiliyoruz. Emine Aybey öğrencilerimizden, yıllar sonra onlarla bir araya gelip sohbetler etmek bir öğretmenin en güzel anları. Başarılı, sevilen  bir iş kadını olarak onları görmek bizlerin mutluluğu.

eylül'de ovabükü

 

Sonbaharın sakin, sessiz atmosferi Ovabükü’nde de kendini gösteriyor. Ilgın ağaçlarının altında oturanlar, sahilde güneşlenenler, yavaş adımlarla denize girenler bu mevsimin tadını çıkarıyorlar. Umarım bu güzellikler gelecek kuşaklara da kalır. Herkese bu konuda bir görev düşüyor. Bu koyları ayrıcalıklı kılan bu doğal güzellikleri, temiz denizleri. Alt yapının olmadığı bu sahillerde tesisler kurarken dikkatli olmak gerekiyor.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir