datça haritaları

Datça Haritaları

Coğrafi olarak Güney-Batı Ege’de yer alan Datça Muğla ilimize bağlı şirin bir ilçedir, İklim olarak Akdeniz İkliminin tipik özelliklerini görürüz (Kışları yağışlı ve ılık, yazları sıcak ve kurak). 476 km2 yüzölçümüne sahip Datça dağlık, engebeli arazi yapısına sahiptir. Bunun sonucu olarak dağların arasında yer alan düzlüklerde, vadilerde iklim, bitki örtüsü, yaban hayatı bakımından çeşitlilikler görülür. Aşağıda google’nin şehir merkezini ve dağlık durumunu gösterir haritasını göreceksiniz.

Daha Büyük Haritayı Görüntüle [[wpgmza id=”1″]]

Datça Koyları

datça koyları haritası

Datça koyları ile ilgili ayrıntılı bilgi için linke tıklayınız.

DATÇA KARİA YOLLARI HARİTASI

datça karia yolları haritası

Geniş Bilgi İçin Datça Karia Yolu Parkurları

DATÇA MAHALLELERİ HARİTA

datça mahalleleri haritası

Datça Mahalleleri sayfamın linki

DATÇA AKTUR

datça aktur haritası

 

datça aktur harita

Aktur Tatil Sitesi, Datça’ya 30 km mesafede, Yarımada’nın Akdeniz tarafındaki Çiftlik ve Kurucabük koylarında yer almaktadır.. Çiftlik ve Kurucabük yerleşimleri arasındaki mesafe 4 km dir. Çiftlik koyunun bitşiğinde Orman İdaresine bağlı Kovanlık Koyu yer alıyor, iki koyu birbirinden Adatepe dediğimiz bir kara parçası ayırmakta. Marmaris’e 40 km mesafede bulunan Aktur’a şehirlerarası otobüsler ve Marmaris veya Muğla’ya giden Datça Koop Mimibüsleri uğramakta. Datça’dan her saat başı da Aktur minübüsleri çalışıyor.

Aktur!da tatil evleri ve kamping alanı bulunmakta, Kovanlık koyunda da Bungalow tipi konaklama yapıları var, her vatandaş bir ücret karşılığı Kovanlık koyun plajından ve buradaki imkanlardan yararlanıyor. Aktur koyları her yıl mavi bayrak alan plajlara sahip. Çam ağaçlarının içinde, oksijen deposu bir yer, doğa yürüyüşleri  ve bisiklet gibi sporlar için de uygun parkurlara sahip. Sitede haftanın belirli günlerinde pazar kurulmakta olup Sitede Eczane, Kuaför, Tenis kortları, Voleybol ve Basket Sahaları vardır.

1970 li yıllarda Muğla Valisi Özer Türk’ün öncülüğünde burada bir site inşa edilmiş .Datça’ya 25 km mesafede, mavi ve yeşilin sarmaş dolaş olduğu bu eşsiz koyları fotoğraflamak için Vali Çamı denilen tepeye çıktım.Burada Adatepe denilen kara parçası Çiftlik ve Kovanlık koylarını birbirinden ayırmakta. Sağ taraftaki kovanlık koyunu Datça’ya gelirken karayolundan görebiliyorsunuz.

Aktur Adatepe’den çektiğim fotoğrafların bulunduğu sayfamın Linki.

Knidos yol haritası

Datça’dan Knidos’a Yol Haritası, mesafelerle ilgili olarak MESAFELER sayfamın linki

DATÇA HURMASI’nın yaygın olduğu dereler

hurmalıbük dereleri haritası

Hurmalıbük dereleri

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir