Datça’da Bir Okçu

datca-da-bir-okcu-4

Okçuluk için belirli bir yaş aralığı var mıdır sorumuza:
” Okçuluk sporunu 9 yaşından itibaren her insan rahatlıkla yapabilir. Bu sporun en güzel yanı, yaş, boy, kilo, cinsiyet, kas gücü gibi etmenlerden bağımsız olmasıdır. Okçulukta herkes eşittir, bedeni değil, zihni güçlü olan kazanır. Okçuluğun en sevdiğim yanı kişinin hayatından “ben yapamam” cümlesini sonsuza dek çıkartıp atmasını sağlıyor olması. ” diye cevap verdi.

datca-da-bir-okcu-5

Kurs günleri ve saatleri nelerdir?
” Yaz uygulaması olarak pazar günleri tatil olmak üzere haftanın 6 günü sabah 10, akşam 18 arası Kargı yolundaki Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda çalışmalarımız devam etmektedir. Okullar açıldıktan sonra pazar günleri de açık olacağız.
Yeni başlayanlar için en verimli planlama, haftanın 3 günü, günlük 1 veya 1 buçuk saatlik çalışmalardır ama zamanla sporcunun şevkine bağlı olarak, bu çalışma süreleri uzayabilir. Dediğim gibi, ben memleketim olarak gördüğüm ve her yerde gururla söylediğim Datça’daki insanlara faydalı olmak istiyorum ve çalışmak isteyen herkes için gece gündüz demeden antrenörlük yapmaya hazırım.
” Hayatınızı değiştirecek, güzelleştirecek bir şeyin karşınıza nerede çıkacağını bilemezsiniz. Bu yüzden herkesi okçuluğun tadına bakmak için deneme atışlarına bekliyorum. ” diyen Mert arkadaşa çalışmalarında başarılar diliyoruz. Gençler yeni fikirlerle, etknliklerle Datçamızı renklendiriyorlar. Bu arada Mert Erdem’in sunduğu bu imkanlarla çalışmalarını sürdüren Türkiye çapında okçu kardeşlerimizin olduğunu öğrendik, gelecek günlerde onlarla da tanışma fırsatı bulacağız. Uzun mesafe atışlar çim saha kenarındaki parkurda yapılıyor, gençlere bu gibi tesislerde çalışma imkanı veren yöneticilere de ne mutlu diyorum. Mert Erdem: Tel ; 0 554 884 5878

datca-da-bir-okcu-6

Datça’da Bir Okçu” için bir yorum

  • 3 Eylül 2015 tarihinde, saat 00:15
    Permalink

    Tebrikler datça çok şanslı senin gibi birine sahip oldukları için

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir