çevre haftası

Datça’da 12 Haziran Üç Etkinlik

Datça’da 12 Haziran tarihinde etkinlikler çoktu, okuların tatile girmesiyle okullarda karneler verildi, çeşitli etkinlikler yapıldı. Diğer etkinliklerin ilki sabah saatlerinde limandaydı. 5 – 11 Haziran tarihleri arasında kutlanan Dünya Çevre Haftası Etkinlikleri kapsamında Datça Limanında dip temizliği vardı. Seçim nedeniyle daha önce yapılması gereken etkinlik bu güne kalmış. Datça Belediyesinin, Datça Emniyetinin, Sahil Güvenlik Komutanlığının, Dalış okulu Datça Diving’in, Balıkçı Kooperatifinin destek verdiği etkinliğe sponsor Datça Yatch Clup olmuş.

cevre-haftasi-3

Saat 10.00 gibi Datça Diving teknesine gelen dalgıçlar dalış elbiselerini giyip, dalış tüplerini kuşandılar.

cevre-haftasi-5

Etkinliğe katılan dalgıçlar; Sahil Güvenlik Komutanı Engin Dal, Astsubay Sezgin Salih Yavuz, Datça Belediyesi Sualtı Takımından Barış Antalyalı, Umut Kantarlı, Jerfi Şirin, Datça Diving’ten Alfret Schadt, Serdal Bilgin, Müjdat Kantarlı, Mahmut Özdeniz,  Özay Bilgin dalış hazırlıkları için Datça Diving teknesine geldiler.

cevre-haftasi-6

Hazırlıklar tamamlandıktan sonra mendirek önünden denize atlayarak çöp toplama işlemi başladı.

cevre-haftasi-7

Dalış yapılan yerin hemen yanında batık tekne görülüyor, maalesef bu gibi durumlar bu limanda hep olmuştur. Geçmiş yıllarda teknemi fırtınalarda daha güvenli diye hep bu kısma bağlardım, bu gibi batıklar kirlilik yapmakta hem de tekneler için tehlikeli olmaktaydılar. Bakalım bu batık ta ne zaman kaldırılır.

cevre-haftasi-9

İlk çöpler kıyıya getiriliyor, denizin dibinde ne ararsanız var.

cevre-haftasi-10

Cam parçaları, batık teknelerden geriye kalanlar.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir