çevre haftası

Datça’da 12 Haziran Üç Etkinlik

kan-bagisi-2

Geçmiş Yıllarda  Datça Kızılay Şube Başkanı olarak görev yapmış olan Nuri Akkoyun’a şimdiki Şube Başkan Gonca Uyanık bir plaket verdi.

kan-bagisi-3

Asım Balcı ve Özgür Çakır ödülünü Datça Kaymakamı Hamdi Üncü’den aldı.

kan-bagisi-4

Ercan Şahin, Süleyman Kandil, Burak Kara ve Adem Çölgeçen’in madalyalarını Datça Emniyet Müdürü Cüneyt Bilen verdi.

kan-bagisi-5

Ayhan Seçkin ve İsmail Arabacı ödüllerini Datça Belediye Başkan Yardımcısı İnci Bilgin’den aldılar.

kan-bagisi-6

Serdar Bilgi, Yavuz Sökmen, Şener Görgülü, Efkan Karaman’ın madalyalarını geçmiş yıllarda Kızılay Datça Şube Başkanlığı yapan Nuri Akkoyun verdi. Nuri akkoyun yaptığı kısa konuşmada kendisinin de geçmiş yıllarda 3-4 yıl Datça Kızılay Şube Başkanlığı yaptığını söyledi ve hiçbir ücret alınmadan yapılan bu kutsal görevin, zor bir görev olduğunu belirterek bu görevde çalışanların Allah yardımcısı olsun dedi.

kan-bagisi-7

Kızılay Datça Şubesi Başkanı Gonca Uyanık Şevki Yılmaz’a madalyasını verirken.

kan-bagisi-8

Bayan kan bağışçıları Mediha Parıltı ve Ayşegül Güngörmüş madalyalarını Dr. Fethi Halepliler’in elinden aldı. ( Ayşegül Güngörmüş’ün Madalyasını onun adına  Gülsüm Güllü Toker aldı ) Bayanlara madalyalarını verirken bir konuşma yapan Dr. Fethi Halepliler, kan bağış oranının kadınlarda çok düşük olduğunu belirtti, Dünyada bu oran yüzde 10 iken ülkemizde yüzde 2 dolaylarındaymış. Dr. Halepliler bu oranın artması için çevremizdeki bayanların duyarlılıklarını artırmamız lazım diyerek bağış yapanlara teşekkür etti.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir