sanat mekanları

Datça Sanat Mekanları, Galeri ve Atölyeler

datça sanat sokağı

Datça’da yıl boyu sanatsal faaliyetlerde bulunan sanat evleri, galeri ve atölyeler bulunmakta. Sanatsal etkinlikler havaların ısınmasıyla birlikte daha yoğun olarak yaşanmakta, geceler ve gündüzler daha bir renkli geçmekte. Nisan ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde Sanatsal mekanlardaki heyacanı daha iyi görebiliyoruz, sanatsal etkinliklerle hoş bir vakit geçirebileceğiniz, boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bu mekanları sizlere tanıtmak istedim.

Bu mekanları tanıtmaya Ambarcı caddesindeki bu sokaktan başlıyacağım, burada yan yana Metamorfoz Sanat Evi, Nahide Erol resim atölyesi, Derin Mavi atölyesi, Oğuz Tığlı, Şükran Baykara atölyesi bulunmakta. Bu sanatsal mekanlardan dolayı sokak sanat sokağı diye adlandırılmakta.

sanat-sokagi-levhalari

Bahar ayıyla birlikte sanatsal alanlardaki canlanma dikkati çekiyor, havalar ısındı, bahar sanatçıları çalışmaları için motive ediyor.

ATÖLYE DERİN MAVİ

Atölye Derin Mavi’de keçe sanatçısı Sülün Karaağaç’ı ziyaret ederek çalışmalarını inceledim. Tasavvuf felsefesini de keçe çalışmalarına yansıtmış sanatçının özgün birçok çalışması yer almakta.

Sülün Karaağaç ile sohbetimizde ” İğneleme tekniği ile keçe ve kumaş üzerine keçe yünle resim ve hat çalışıyorum. Bunun yanında keçe giysi yelek, terlik, çanta yapımı konusunda Halk Eğitim Merkezinde dersler verdim. Halen atölyemde çalışmalarıma devam ediyorum. İlgili ve istekli öğrenmeye açık kişilere atölyem açıktır.  ” dedi.

keçe atölyesi

atölye derin mavi

atölye derin mavi keçe işleri

Sülün Karaağaç keçe çalışmalarını oldukça ileri düzeylere taşımış bir sanatçı, Sanat denince benim için özgün olmanın anlamı büyük, çalışmalarını atölyelerinde sergiliyorlar, satışa sunuyorlar.

 

Sayfalar: 1 – Derin Mavi Resim Atölyesi 2- Oğuz Tığlı,  Nahide Erol Resim atölyeleri 3- Metamorfoz Sanat Evi 4- Sema Boyancı Atölyesi , Sevo Seramik 5- Nazlı Zorkun Seramik Atölyesi

Sayfalar: 1 2 3 4 5

2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir