datça cafeler

Datça Cafeler

lezzet cafe

Lezzet Cafe
Lezzet Cafe Limana inen yokuş yolun hemen başında bulunuyor, geniş ve rahat ortamda liman manzarasını seyrederek oturabileceğiniz güzel bir yer. Salatalar, kahvaltı, Tost, kumru, makarna, hamburger, Chesburger, köfte menülerinde bulunuyor. 0 252 712 9289 – 0 536 826 4971

datça cafe inn

Cafe İnn

Kumluk yolunda yer alan Cafe İnn plaja sıfır vaziyette, deniz manzarasını seyrederek oturabileceğiniz yerlerden. Cafe İnn’de Türk mutfağından seçmeler, zeytinyağlı sarma ve dolmalar,  sıcak yemekler, salatalar, italyan pizza, makarnalar, börekler, günlük ev yapımı tatlılar, kokteyller, kahveler, frappe’lee gibi birçok çeşit lezzet ve içeceği tadabileceğiniz bir yer.

kent park yelken cafe

Yelken Cafe

Datça’nın en büyük ve tek diyebileceğim yeşil alanı içinde, Kent Park’ta yer alan Yelken Cafe içeceklerinizi içerken kitabınızı okuyabileceğiniz sakin, huzurlu bir yer.  Biraz ilerideki Taşlık plajında Yelken Cafe’nin şemşiye ve şezlonglarından da yararlanabilirsiniz. Yelken Cafe’nin benim sevdiğim en güzel özelliklerinden biri günün en sıcak zamanında bile serin olması, bitişiğindeki göletin serinliğini  taşıyan rahatsız etmeyen bir esinti hepvardır. Parkta çocuklar için oyun alanları da bulunuyor.

datça meydan cafe

Datça Meydan Cafe

Burada tanıttığım cafelerin birçoğu zaman zaman gidip oturduğum, çayını içtiğim mekanlardan. Meydan Cafe’de bunlardan biri, Cumhuriyet meydanında, sade, serin bir mekan. Deniz manzaralı, biraz ilerisinde Kumluk Plajı yer alıyor. Şehir merkezinde gürültüden uzak sakin, serin bir mekan arayanlar için ideal. İnternetteki yorumlara baktığımda da hep olumlu şeyler yazılmış. Samimi, sıcak bir ortam, çay daima taze ve açsanız balik ekmek, köfte, tost  yiyebilirsiniz. Akşamları manzara da çok güzel, denizden gelen serin hava yaz sıcaklarında dinlendirici bir ortam sunuyor.

serap cafe

Serap Cafe

Kumluk Yolu üzerinde yeşillikler içinde Kumluk Plajına  bakan bir cafe. Doğal ürünlerle hazırlanan Datça kahvaltısı, Datça dürmesi, badem kahvesi gibi  ürünleriyle de tanınıyor

serap çay bahçesi

Serap Çay Bahçesi

Serap Cafe’nin hemen bitişiğinde yer alan Serap Çay Bahçesi yaz -kış tercih edilen, kumluk plajına bakan manzarası ile de dinlendirici, serin  bir mekan. Sandviç, tost, kumru, salata, kahvaltı, ekmek arası köfte, içecekler bulunuyor.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir