ali bahçetepe

Ali Bahçetepe’nin Rekor Denemeleri 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anısına oldu.

18 Mart pazar günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan etkinlik Çanakkale Şehitleri Anısına Dünya Kırış rekortmeni Ali Bahçetepe tarafından gerçekleştirildi. Ali Bahçetepe bu anlamlı etkinlikte 3 ayrı Guinness Dünya Rekoru denemesinde bulundu.

18 mart çanakkale şehitleri anısına etkinlikler

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anısına yapılan Dünya Rekor Denemesi  Datça Cumhuriyet Meydanı’nda saat: 15.00 de gerçekleştirildi. Muğla Büyükşehir ve Datça Belediyesi sponsorluğunda organize edilen etkinlikte  21 adet Guinness Dünya Rekoruna sahip tek Türk olan Ali Bahçetepe rekor denemelerini gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Meydanı’n da dizilen beton blokları Dünya Tekvando Kırış Şampiyonu Ali Bahçetepe heyacanlı bakışlar altında bu kez Çanakkale Şehitleri Anısına parçalayarak anlamlı bir etkinliğe imza atmış oldu

Ali Bahçetepe’ye ait olan;
1- Göğüs Üstü Beton Blok Kırışı (4.72 SALİSE)
2- Bir Dakikada Beton Blok Kırışı (1175 )
3- Bir Vuruşta Beton Blok Kırışı (37=)  için yapılan rekor denemelerinde rekorlar yenilenemedi ama tarihimizin bu anlamlı gününde yapılan rekor denemelerini izlemek bizleri mutlu etti.


Günün diğer etkinliğinde, Çanakkale Şehitleri Anısına yapılan rekor denemeleri öncesi  saat: 14.30 da Datça Kaymakamlığı ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün sorumluluğunda veli ve öğrencilerin katılımıyla ŞEHİTLERE SAYGI BİSİKLET TURU düzenlendi.
Resadiye Kazım Yılmaz İlkokulu’nun bahçesinden başlayarak gerçekleştirilen ŞEHİTLERE SAYGI BİSİKLET TURU Datça Cumhuriyet Meydanı’nda buyuk bir Türk Bayrağı açılarak sona erdi.

Datça Cumhuriyet Meydanı  Ali Bahçetepe’nin öğrencilerinin gösterisi ile renklendi. Bahçetepe Gençlik Spor Kulübü Taekwondo Gösteri Ekibi , Datça halkının coşkulu alkışları arasında gösterilerini yaptılar. Milli sporcular Bengü Alkan ve Fatma Törehan’ın Yelpaze gösterisi cok beğenildi.


Cumhuriyet Meydanı’n daki gösterilere Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş ve Muğla B.Ş. Belediyesi Spor Daire Başkanlığı İl Temsilcisi Serkan Devecioğlu geldi.
Rekor denemesinde Guinness Türkiye temsilcileri de hazır bulundu. Ali Bahçetepe kendisine ait göğüs üstü tek vuruş rekorunu 37 beton bloktan 38’ye çıkarmak için yaptığı denemede bloklarda oluşan bir sansızlık sonucu rekor denemesini gerçekleştiremedi.

Dünya Kırış rekortmeni 61 yaşındaki Ali Bahçetepe,  Göğüs üstünde 16 adet beton bloğun zamana karşı kırılması denemesinde zamana karşı yarıştı. ( Göğüs Üstü Beton Blok Kırışı (4.72 SALİSE) ) Ali Bahçetepe, 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anısına Dünya Rekoru Denemelerini gelecek yıl da yapacağını belirterek .  18 Mart 2019’da sizleri bu meydanda tekrar bekliyorum dedi.

Yapılan ödül töreninde Ai Bahçetepe, Muğla B.Ş. Belediyesi Spor Daire Başkanlığı İl Temsilcisi Serkan Devecioğlu ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş’ın elinden ödülünü aldı. Bahçetepe Gençlik Spor Kulübü Taekwondo Kırış Ekibi de Ali Bahçetepe’den madalyalarını aldılar.
Seneye yeni dünya rekor denemesinde Ali Bahçetepe’ye şimdiden başarılar diliyorum.

Haber ve fotoğraflar: Esmeri Alev Ekebaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir