datça billurkent aslanı

Datça Billurkent

Datça Billurkent merkeze 14 km mesafede Kızlan mevkiinde, denize sıfır konumda yer alan bir devremülk tesisi. Datça’ya gelirken tesisin önünde sıralanan çok sayıda otomobil benim gibi birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Datça’da 2-3 ay süren turizm sezonu Billurkent’te aylarca sürer. Mart ayında başlayan devreler Kasım ayı sonuna kadar devam ediyor, böylece devremülklerin sahipleri veya kiralayanlar Datça’nın birbirinden güzel mevsimsel değişikliklerini görme fırsatı buluyorlar. Datça Billurkent’e şimdiye dek ikinci gidişim, 2010 yılı Haziran ayındaki turizm sezonu açılışında oradaydım, Datça’da yaşayan heykeltraş Elbruz Denge’nin Billurkent için yapmış olduğu aslan heykelinin o gün açılışı oldu, heykel Billurkent Aslanı olarak sayfamda yerini almıştı. Billurkent’te devremülkleri olan arkadaşlarım var, zaman zaman bizleri davet etseler de gitmek nasip olmadı, bu kez gidişim web sitemdeki Turistik Yerler sayfam içindi.

datça billurkent

Billurkent plajı, Datça’daki mavi bayraklı plajlardan, bunu gösteren mavi bayrak tesisin girişinde görülüyor.

billurkent-2

Hemen girişteki aslan heykeli, 2010 yılında tonlarca ağırlıktaki mermer heykelin  buraya getirilişini, sergilenişini belgelemiştim, oldukça güzel ve heyacanlı bir gün yaşamıştık.

billurkent-3

Tesise girdikten sonra her tarafta buna benzer görüntülerle karşılaşıyorsunuz,  yeşillikler içinde sade bir güzellik.

billurkent-4

Billurkent’te yeşillikler ve çiçekler arasında 350 adet apart daire bulunuyor. 1+1 apart daireler 55 m2 , 4 kişi kalabiliyor. Dairelerde 15 günlük devreler halinde kalınıyor. Devremülk sisteminin dışında gecelik olarak apart evler kiralanabiliniyor. Devremülklerini bazı dönemler için kiraya verenler oluyor. Bunun gibi birçok bilgiyi 0 252 723 3462 – 3694 iletişim telefonlarından  ve  www.billurkent.com/adresli web sitesinden öğrenebilirsiniz.

billurkent-5

Billurkent’te kalan arkadaşlarımla sohbetlerimizde burayı anlata anlata bitiremezler, şimdi gezerken onlara hak verdim. Her yerde görmeyi arzu ettiğimiz görüntüler, pırıl, pırıl tertemiz, sade bir güzellik. Bir estetik tarz var, sakin, huzur veren bir yer.

billurkent-6

Tesiste kalanlar için çeşitli aktiviteler düşünülmüş, fotoğrafta tenis sahaları görülüyor. Canlı müzik geceleri, tavla turnuvaları, sahilde veleybol, tenis, golf  etkinlikleri yapılıyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

3 yorum

  1. 15-30 eylül 2015 veya 1-15 ekim 2015 tarihlerinde devremülk kiralamak istesem, 2 haftalık kira bedeli ne kadar olur? Bilgi verebilirmisiniz lütfen.

    1. Ben şuan 1-15 ekim dönemini kiraya veriyorum. Orkide 5/1 bahçe katı 15 gün ücreti 4000. Ben olmasamda kiralayacağınız devremülkün özellikle billurkentte , sokağı ve bahçe katı olma durumu önemli, araştırın mutlaka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir