Datça Badem Çiçeği Festivali’nin son günü Güzel görüntülerle son buldu.

Neşeli Patilerin gösterisi herkesin katılımıyla Damat Alayı ile coşkulu bir şekilde son buldu. Neşeli Patiler sahipsiz hayvanlara yiyecek temin eden bir grup.

3. gün etkinliklerinde Batı Betçe ( Yazıköy ) grubunun söylediği yerel türküler ve oyunlar ilgiyle izlendi. Daha önce kendilerini izlemiştim, sahnede olduğu için fotoğraf ve video çekmem rahat olmuştu. Bu kez çevredeki kalabalık ve gösterilerin düz bir alanda olması fotoğraf ve video çekmemi zorlaştırdı. Etkinliğin son gününde de basın mensupları görüntüler aldı, röportajlar yaptı.

Betçe Sanat Merkezi Bünyesi’nde kurulmuş olan Batı Betçe grubunda çoğunluğunu kadınların oluşturduğu her yaştan kişi vardı.

07 -10 şubat tarihleri arasında Datça’da gerçekleştirilen 20 saatlik tahkimat, enkaz ve enkaz altı kurtarma eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgelerini Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar verdi. İlçemizde bir süredir Afad ekiplerinin çalışmaları zaman zaman çeşitli konularda devam ediyor.

Klarnet ve gitar eşliğinde Ege ezgilerini dinledik, Datça Belediye Başkanı kısa bir konuşma yaptıktan sonra fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerere ödülleri verildi.  Kazasız, belasız, barış içinde üç gün süren Festival bu etkinliklerle son buldu. Emeği geçenleri, katkıda bulunanları, böyle bir sorumluluğu alma cesaretini gösteren arkadaşları tebrik ediyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir