datça'da bahar

Datça Badem Çiçeği Festivali’nin son günü Güzel görüntülerle son buldu.

Bugün Badem Çiçeği Festivali’nin son gününü yaşadık, Cumhuriyet Meydanı’nda yine bir insan seli vardı, çeşitli etkinliklerle barış ve güzellikler içinde bir gün yaşandı. Dilekler gelecek Badem Çiçeği Festivali’nde çiçeklerle, güzelliklerle, sıcak insanlarla  tekrar buluşmak. Festivalin son gününü fotoğraflarla özet olarak sizlere aktarmaya çalışacağım.

datça'da bahar

Badem Çiçeği Festivalin’de festivale adını veren badem çiçeklerini fazla göremedik, fotoğraf festivalden birkaç gün önce çekildi. Herşey öyle hızlı oldu ki, bir anda çiçeklerin yeşil yapraklara döndüğünü gördük. Badem çiçekleri etkisini kaybetse de  yaşanan baharın güzellikleri her yerde kendini gösteriyordu. Yemyeşil bir doğa, güzel bir Datça havası, birbirinden güzel koylar festivale katılanları mutlu etmeye yetti. Gelecek yıllarda adı gibi badem çiçekleriyle dolu bir festival yaşayacağımıza eminim, çok büyük bir katılım vardı bazı eksiklikler olmuştur, bunların da düzeleceğinden kuşkumuz yok.

badem çiçekleri ve papatyalar

9 Şubat’ta Datça böyle manzaralar içindeydi.

çiçekler ve badem çiçekleri

13 şubat’ta çektiğim bir fotoğraf.

badem çiçekleri içinde poz

17 Şubat Festival yürüyüşünde rastladığımız badem çiçekleri bizleri ve katılımcıları mutlu etti, böyle güzel görüntüler ortaya çıktı.

Gelelim festivalin son gününe,yine oldukça kalabalık bir katılım oldu, cafeler, lokantalar, alışveriş merkezleri müşterilerine yetişmeye çalıştı. Meydanda kurulmuş olan standlar ziyaretçilerin ilgisini çekerken Datça köy ürünlerinin satıldığı standlar önünde kuyruklar oluştu. Palamutbükü taraflarında da benzer durumların yaşandığını arkadaşlarımızdan duyduk. Datça üç gün boyunca oldukça hareketli günler yaşadı, bu hareketlilik bir hafta sonra da devam edecek, 24 şubat cumartesi yine büyük ilgi gören Açık Deniz Kış Yüzme Yarışması var. 12. kez yaşama geçirilecek.

3. gün etkinliklerinde müzik, söyleşi ve danslar vardı. Davul, kaval eşliğinde halk oyunları oynandı, Datça Bademi Neden Değerlidir diye bir söyleşi oldu..

Pan flüt dinletisi, Neşeli Patiler’in dans gösterisi ilgi gören gösterilerdendi.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir