Cumhuriyet Meydanında Müzikli, Danslı Saatler

10 Mayıs Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanı’nda müzik ve dans gösterisi vardı. Gençlere müzik sevgisini aşılama projesi kapsamında haftalardır devam eden çalışmalar geçen haftadan bu yana açık alana taşınmış oldu. Bu etkinliklerde gençlerin çeşitli müzik aletlerini tanımaları, müzisyenlerle tanışarak merak ettikleri, ilgi duydukları  müzikle ilgili konuları öğrenme fırsatını vermek amaçlanıyor.

cumhuriyet meydannda müzik - dans gösterisi

Datça Müzik Kulübü öncülüğünde İlkokul seviyesinde başlayan kurslar kış boyunca devam etti. Karma konserler, sunumlar, enstrümanların tanıtımı şeklinde çalışmalar sürdü. Mayıs ayı ile birlikte proje açık havaya taşınmış oldu. Mayıs ayı boyunca çarşamba günleri saat 18.00 ile 20.00 ye kadar etkinlik devam edecek. Gelecek çarşamba aynı saatte müzik ve dans gösterilerini görebileceksiniz.

Etkinliğin Düzenleyicisi Datça Müzik Kulübü Kurucusu Can Akşahin Pan Flütü ile, Cengiz Gül Duduk denilen nefesli sazı ile parçalar seslendirdi. Soğuk ve sert rüzgar oldukça etkiliydi ama özellikle duduk denilen müzik aletinin sesi rüzgarla birlikte müzik yapar gibiydi. Son olarak ta Kemal Kara Türk Halk Müziği parçalarını seslendirecekti, dans gösterisini izledikten sonra ayrıldım, hava daha da soğumuştu.

Datça Dans Grubundan arkadaşların meydana gelmesiyle hava  birden ısındı. Hareketli müzikler eşliğinde onlar dans ederken biz izlerken ısındık.

latin dans

Latin danslarından örnekler sundular, birbirinden güzel figürlerini izledik, çevreye pozitif enerjilerini yaydılar.

datça dans grubu

Daha sonraları hareketli müzik çevredekileri de çekti, dansçıların arasına katılanlar onlarla dans ettiler. Bir ara soğuktan mı artık müziğin etkisiyle mi kendimi yerimde sallanır buldum..

dans gösterisi

Latin dansları estetik ve sportif açıdan izleyeni çeken danslar ama çıkıp ta dans etmek bir başka güzel olmalı. Yüzlerindeki gülümseme, vücutlardaki rahatlık dansın ne kadar sihirli bir eylem olduğunu gösteriyordu.

müzik ve dans

Gelecek Çarşamba bir mani olmazsa tekrar izlemek isterim, hava da güzel olur umarım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir