Cennet Koylara Tekne Gezisi

koy-gezisi-18

Fotoğraf çekmek için güzel anlar, bu koylara yapılan yolculuğa mavi yolculuk dedikleri kadar yok mu?

koy-gezisi-19

Bugün gittiğimiz Tur Palamutbükü’ne  kadardı, uzun turda Knidos’a kadar gidiliyor. Knidos turunda limandan hareket saati 9,5, Palamutbükü adasına yanaşarak ilk mola  veriliyor. Daha sonra rota Knidos , Knidos’ta 1,5 saat kadar kalınıyor, bu arada yemek de yeniyor. Dönüşte Palamutbükü sahilinde yarım saat yüzme molası veriliyor, oradan İnceburun koyu, Gökliman (akvaryum), Kargı koyu molaları ile tur tamamlanıyor. Ben iki turu kıyasladığımda kısa tur olan Palamutbükü’nü tavsiye ediyorum.

koy-gezisi-20

koy-gezisi-21

 

koy-gezisi-22

Gökliman’a doğru hareket ediyoruz, Gökliman adı benim daha hoşuma gidiyor, daha sonra tatilciler ve tekne turu  yapanlar akvaryum demişler, birçok kişi öyle biliyor. Balıkçılar, yörede yaşayanlar gökliman der. Nereye gitsen bir akvaryum koyu var, ben koyların yörede uzun yıllardan bu yana bilinen isimlerini kullanmayı tercih ediyorum.

koy-gezisi-23

Küçük çocuklu olursanız sırayla çocukla ilgilenmek gerekiyor. Armutlusu etrafı çam ağaçlarıyla çevrili çok güzel bir koy, Kargı’dan patika yoldan yürüyerek de gidiliyor, tatilciler ve tekneciler buradan Akvaryum diye bahsediyor..

akvaryum koyunda yüzenler

Armutlusu’nun berrak sularında yüzenleri görüntülemek çok güzeldi,

koy-gezisi-25

Osman Burgaz Armutlusu ( Gök liman ) koyunda yüksek bir kayanın üzerine çıkıp denize atladı. Atlamadan önce koydaki teknelerden alkış ve tezahüratlar yükseldi. Atlama anını kare kare fotoğrafladım.

3 thoughts on “Cennet Koylara Tekne Gezisi

 • 26 Temmuz 2013 tarihinde, saat 14:57
  Permalink

  Datçadan uzaklardada olsak fotoğraflarınla serinlettin bizi. Görüntüler çok güzel hayranlıkla izledik. Teşekür ederiz.

  Yanıtla
 • 3 Ağustos 2013 tarihinde, saat 18:16
  Permalink

  böyle bir gezi için ne kadar bedel ödeniniz lima nda otopark varmıdır.

  Yanıtla
  • 5 Ağustos 2013 tarihinde, saat 11:54
   Permalink

   Gezi ücretleri gidilen yerlere göre değişiyor,bu gezinin ücreti yemek içinde 30 TL. idi, yollara paralı park edililebiliniyor, bildiğim kadarıyla. Web Sitemdeki Datça Tekne Turları sayfamda turlarla ilgili ayrıntılı bilgiler var.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir