Cennet Koylara Tekne Gezisi

koy-gezisi-47

Hayıtbükü küçük bir koy, ahşap iskelesi var, gezi teknelerinin ahşap iskeleye yanaşmaları yasaklanmış, tehlikeli olur diye. Kotralar gelip yanaşıyor.

hayıtbükü koy gezisi

Sahile yakın demir atıyoruz, yine herkes denizde, berrak suların içinde kulaç atıyorlar. Teknede iki tane duş var, denizden çıkınca tatlı suyla duşunuzu alıyorsunuz.

tekne gezilerinde yemek

Teknenin elemanlarından Osman Burgaz çayı demliyor, Osman, Çınarlı Anadolu Meslek Lisesi denizcilik bölümünde okuyor, yazları hem bilgisini artırıyor hem de harçlığını çıkarıyor. Teknede öğlen yemeği olarak balık veya köfte veriliyor, bunu siz kaydınızı yaptırırken belirtiyorsunuz. Yanında makarna, salata çıkıyor, çay, kahve, meşrubat gibi şeyler ücretli.

koy-gezisi-50

Hayıtbükü’nden rotamız Palamutbükü.

koy-gezisi-51

Ovabükü ve Hayıtbükü koylarını ayıran Adatepe’yi geçiyoruz. Adatepe’nin ucunda antik bir kale var, geçen yıllarda oraya kadar gitmiştim, arazi yapısı nedeniyle kaleye çıkamamıştım. Çok oynak bir zemin, patika yol da zamanla yok olmuş.

koy-gezisi-52

Adatepe, Knidos yolundan bakınca denize doğru kaplumbağa misali uzanan bir kara parçası.

koy-gezisi-53

Ovabükü’nün açığından geçtik .

palamutbükü sahili

Upuzun sahiliyle Palamutbükü, parça parça gösterebiliyorum. Sahil boylu boyunca şemşiye ve şezlonglarla kaplı. Sahil boyunca ılgın ağaçları var, gölgesinden fayfalanılıyor. Palamutbükü limanına giriyoruz, burada 1,5 saat kalınacak, öğlen yemeği veriliyor, gezmek isteyenler gezip, denize giriyorlar.

3 thoughts on “Cennet Koylara Tekne Gezisi

 • 26 Temmuz 2013 tarihinde, saat 14:57
  Permalink

  Datçadan uzaklardada olsak fotoğraflarınla serinlettin bizi. Görüntüler çok güzel hayranlıkla izledik. Teşekür ederiz.

  Yanıtla
 • 3 Ağustos 2013 tarihinde, saat 18:16
  Permalink

  böyle bir gezi için ne kadar bedel ödeniniz lima nda otopark varmıdır.

  Yanıtla
  • 5 Ağustos 2013 tarihinde, saat 11:54
   Permalink

   Gezi ücretleri gidilen yerlere göre değişiyor,bu gezinin ücreti yemek içinde 30 TL. idi, yollara paralı park edililebiliniyor, bildiğim kadarıyla. Web Sitemdeki Datça Tekne Turları sayfamda turlarla ilgili ayrıntılı bilgiler var.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir