Betçe Sanat Merkezi’nin Birinci Bahar Pikniği

yazıköy'de piknik

Ekrem arkadaşımın objektifinden o anlar, Marmaris’ten Datça’ya, Memedim gibi burada çok sevilen türkülerle herkes ayağa kalktı, oyunlar oynandı.

sevgi ve hoşgörü

Yüreği zengin, sözü tatlı, marifetli insanlar toplumların en büyük kazancı. Onlarla toplumlar daha mutlu ama onların değerini iyi anlayabilirsek.

bahar pikniği

İşte böyle sazın nameleriyle antik çağlardaki bir şöleni andıran bu anlar gök gürültüleriyle daha da güzelleşti. Sanki yağmuru çağırmıştık, bu güzel görüntülerle, müziklerle.

bahar yağmuru

Gök gürlemeleri önleminizi alın diyen uyarılar, böyle gök gürleyip te iyi bir yağmurun yağmadığına çok az rastlamışımdır. Birden bastıran yağmurla ortalık serinledi, mis gibi toprak koktu. Bizler sığınacak bir yer bulurken kadınlar yağmura aldırmadan masaları toplayıverdi. Bu bahar yağmuru hepimizi mutlu etmişti, eğlenceyi de tadında bıraktırdı bize, bereketti yağan, sevgiyle bir araya gelen yüreklerin çağırdığı bir bereket.

Benim korunacak bir yere sığınmamdaki en büyük neden fotoğraf makinalarım, yoksa bahar yağmurunda azıcık ıslanmak güzel olurdu amaa sonra Kocadağın üzeri karardı da karardı, yağmurda bir geldi pir geldi denen bir yağmur. Bir ara dolu taneleri de düştü yağmurla.

piknikte yağmur

Anılarımızda hep kalacak güzel bir gün yaşadık, çok güzel bir doğanın içinde, güzel bir mekanda, sevgi ve hoşgörü dolu güzel bir gün. Arkadaşlarımıza çok teşekkürler ediyorum, bizlere böyle bir gün yaşatııkları için, her günleri böyle olsun, sağlık, mutlulıuklar dileğimle.  Haftaya da Yazıköylü kadınların geleneksel bahar yürüyüşü varmış, ne de olsa burası Knidos toprakları.

2 thoughts on “Betçe Sanat Merkezi’nin Birinci Bahar Pikniği

 • 9 Nisan 2018 tarihinde, saat 08:19
  Permalink

  Çok güzel bir gün yaşamışsınız Datçanın böyle birlik ve beraberliğe ihtiyacı var keşke her köyde böyle etkinlikler olsa.

  Yanıtla
 • 9 Nisan 2018 tarihinde, saat 15:45
  Permalink

  Elinize, dilinize sağlık. İçten anlatımınız çok etkileyici olmuş. Sanki o anları yeniden yaşadım. Sevgi dolu kocaman yürekli, güzel sözlü siz Datça Detay’ın aramızda olması bizleri çok mutlu etti, neşemize neşe kattı. Teşekkürler Datça Detay.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir