Balıkaşıran – Bördübet Yürüyüşü

20 nisan pazar günü arkadaşlarımla Balıkaşıran’dan Bördübet’e yürüdük. Yarımada’nın fiyort gibi girintili kısımlarının bulunduğu bu kıyılar inanılmaz güzellikte, Datça sınırları dışında kaldığı için web sitemde şimdiye dek yer vermemiştim. Bu kez Karia yolu bahanesiyle eşi az bulunan güzelliklerin içinde yürüdük. Gücük koyunda (Amazon) verilen yemek molasının ardından minübüslerle geriye dönerek gezimize devam ettik, önce Tekesuyu mağarası, ardından Aktur yakınlarındaki Çağlayan gezildi.

bördübet-1

Bu yürüyüşümüze katılım oldukça yüksekti, bu nedenle iki minübüs tutuldu. Zaman zaman arkadaşlarım bu gezilere biz de katılabilirmiyiz veya sizinle yürüyebilirmiyiz diye soruyorlar. Grup olarak yaptığımız geziler pazar günü, 8.30 da belediye önünden başlıyor, herkes katılabilir ama önceden haber verilirse iyi olur, ona göre vasıta ayarlanması gerekiyor. O yüzden bir çok kez bir şey diyemiyorum, ne kadar insanın katılacağını bilmediğim için, bu işlerin organizasyonunu mimar Ahmet Temizel arkadaşımız yapıyor. Benim diğer yürüyüşlerime gelince genellikle keşif yürüyüşü olan bu yürüyüşleri doğada her şartlarda yürüyebilen az sayıda arkadaşla yapıyorum.

bördübet-41

Balıkaşıran’da Karia tabelasının önünde topluca fotoğraf çektirildi. Bugün Karia yolunun bu kısmında yürüyeceğiz, yürüyüş düz bir yolda olacak ve sonunda piknik yapılacak, bu nedenle olsa gerek çok sayıda arkadaşımız yürümek istedi. Balıkaşıran tabelasında mesafe 8 km olarak gösterilmiş. Güzel bir hava var, herkes oldukça heyacanlı ve mutlu.

bördübet-2

Yürüyüşün başlangıç kısımları karayolundan devam ediyor, bu yolda biraz yürüdükten sonra arkadaşlarımız eski Datça yoluna saptılar, yıllar önce vasıtalarla geçtiğimiz yollar bazı yerlerde kısa bir mesafe olarak duruyor.

bördübet-42

Yürüyüşümüzün daha başında manzara mükemmel, bugünkü yürüyüşümüz yarımadanın Gökova körfezi tarafında.

bördübet-43

Bu güzel manzaranın önünde arkadaşlarımın fotoğraflarını çekiyorum.

bördübet-44

Maviler, yeşiller, sarılar, turuncular içinde bir yürüyüş olacak.

bördübet-3

Karia yolunun bu kısmında bizim hoşumuza gitmeyen tek şey asfalt bir zeminde yürümek, ayrıca düz yollarda yürümeye alışmadığım için beni daha zorluyor.

bördübet-45

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

4 yorum

  1. Her zamanki gibi çok güzel düzenlemiş ve yorumlamışsın Muzaffer bey ellerine yüreğine sağlık teşkkürler…

  2. saygıdeğer Muzaffer hocam yüreğine sağlık, engin bilgilerinle de bizleri ihya ediyorsun, teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir