Knidos Akademi, Knidos, Palamutbükü

knidos-palamutbuku-26

Palamutbükü Erdinç’in Yeri’nde Saffet hocamla epey oturduk, giderken eşiyle fotoğrafını çektim. Arabamıza doğru giderken Saffet arkadaşım bize eşlik etti, Borada otele geldiğimizde beklediğim gibi çaylar hazırdı. Borada oteli işleten Akın Pilavcı ve eşi Sevim hanım akşam üzeri müşterilerine çay ve hamur işleri ikram ediyorlar. Kurabiyeler, börekler sevim hanımın marifetli elleriyle yaptığı şeyler. Akın ağbi çay servisini yaptı, Sevim hanımın kurabiyeleri de çok güzeldi, ellerine sağlık. Gün batımı yaklaşıyordu, kıyı yolundan Ovabükü’ne doğru yola çıktık. Gerence koyuna bakan tepede dayanamayıp yine fotoğraf çektik, akşam güneşinde değişik görüntüler vardı.

 

knidos-palamutbuku-27

Altta palamutbükü sahili, koyun doğu ucu, kıyı yoluna çıkılan yer. Üstte Gerence’de deniz keyfi yapanlar.

knidos-palamutbuku-28

Vakit oldukça ilerlemişti mola vermeden Hayıtbükü’ne geldik, sahilde adım atacak yer yoktu. Şezlonglar, şemşiyeler tüm sahili kaplamıştı.

ağustos'ta hayıtbükü

Havuz gibi bir koy, herkes hayatından memnun.

knidos-palamutbuku-30

Mesudiye’nin virajlı yollarında bir kez durarak Mesudiye’nin akşam ışığında fotoğrafını çektik. Ve böylece bir Betçe gezimizin daha sonuna geldik, güzel bir gündü, sevdiğim, insanlarla buluştuğum, bakıştığım güzel bir gün.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir