Ağustos’ta İki Sergi Açılışı

Sergi Salonlarında sergiler Ağustos ayında da ara vermeden devam ediyor. 07 Ağustos pazartesi günü iki sergi açılışı vardı, Yat Limanı Sergi Salonunda Gönül Uyar’ın Kırkyama ,Vahide Uyar’ın Mozaik sergilerinin açılışındaydım. Anne – Kız birlikte açtıkları sergiyle gezenleri mutlu ettiler. Siena Sanat galerisinde Serap Riedel’in Resim Sergisi’nde renklerle iç içe bir zaman geçirdim.

kırk yama sergisi

Anne – Kız sergisinde Gönül Uyar’ın Kırkyama çalışmaları, kumaşlarla yaptığı birbirinden güzel çalışmalar gezenlerin beğenisini kazandı. Serginin bir diğer güzel yanı sergiden elde edilen satış gelirlerinin kız öğrencilere burs olarak verilecek olmasıydı.

Gönül Uyar emekli resim öğretmeni, hobi olarak başladığı çalışmalarda mesleğinin de verdiği avantajla oldukça ilerlemiş. Datça’da ikinci defa açtığı bu sergisi ile 4. kişisel sergisini açmış oldu. Datça’da İkamet eden sanatçı kış günlerini bu çalışmalarla değerlendirdiğini söyledi.

cam mozaik sergisi

Gönül Uyar’ın kızı olan Vahide Uyar yeteneğimi annemden aldım herhalde diyor, onun da ilgisini cam malzeme çekmiş, sergide cam malzemelerle yaptığı birbirinden güzel mozaik çalışmaları sergileniyor. Asıl işi bankacılık olan sanatçı mozaiklerinde kullandığı cam malzemeleri İtalya’da bulabiliyormuş, bunun için özellikle İtalya’ya giderek kullanacağı malzemeleri seçip  getiriyormuş.

cam mozaik çalışmaları

Özel boyanmış gibi duran camların farklılığı hemen belli oluyor, ben ilk bakışta vernik sürülmüş sandım, meğer camların yapısı öyleymiş. Bu camların üretildiği tek yer italya’ymış.

sergi gezenler

datça'da ağustos sergileri
Datça Belediye Başkan Yardımcısı İnci Bilgin ve Halkla İlişkiler Basın Yayın Müdürü Özlem Caner de sergiyi gezenlerdendi.

kırkyama sergisi

Gönül Uyar’ın kumaşlarla yaptığı tablolar da çok güzeldi, kumaşlar birbirine dikilerek tutturulmuş ama hiç dikiş izi görünmüyordu.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir