Ağustos’ta İki Sergi Açılışı

ressam serap riedel

Diğer bir sergi açılışı Siena Sanat Galerisi’nde Serap Riedel’in Resim Sergisi idi, şimdiye dek 28 sergide çalışmaları sergilenen sanatçının Datça’da ikinci kişisel sergisi. 2014 yılında Datça’da ilk sergisini açmıştı. 25 yıldır resim çalışmalarının içinde bulunan  sanatçı Sivas doğumlu. 1975 yılından bu yana Almanya’da ( Duisburg ) yaşıyor. Farklı teknik ve tarzlarda çalışmayı seven Serap Riedel renklerle oynamayı, fırça vuruşlarını seviyor. Almanya’da Gelişen Sanatlar Serbest Akademisin’de 2007 – 2008 yıllarında resim üzerine eğitim gören sanatçı Duisburg Sanatçılar Birliği Üyesi. Bu çalışmaların dışında birçok değişik projede onu görebiliyoruz.

serap riedel resim sergisi

Segiye ilgi büyüktü, sol alt fotoğrafta ressam İbrahim Çiftçioğlu, sağda sergiyi gezen Hülya Yalçın görülüyor. datça sergi salonları

Sağ alt fotoğrafta ev sahibi ve resim çalışmaları ile tanıdığımız Nahide Erol, Datça’ya güzel bir sergi salonu kazandırmış. Yer olarak tarif etmek gerekirse PTT yanındaki caddeden ( Vatan cad ) doğru gidiyoruz sağdan ikinci sokağa giriyoruz ( Tek yön tabelası var ) biraz gidince sağa sapan sokağın başında.

datça sergiler

Sanatçı günlük yaşanan olayları, etkilendiği konuları resmederken cıvıl cıvıl reklerle izleyenleri etkilemeyi düşünmüş. Aydınlık renklerle çalışmayı seviyor. Sıcak soğuk zıtlığı, hareketli fırça vuruşları dikkati çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir