mart baharı

8 Mart ve Bahar

8 -mart-bahar-28

 

8 -mart-bahar-29

Değirmenbükü yolunda papatyaları görünce durdum, o sırada ot toplayan Ayfer Sarıyaz yoldan geçen arkadaşıyla konuşuyordu, fotoğraf makinamı görünce bizim bir fotoğrafımızı çek dedi, Nesrin Orhon ile bu fotoğrafı çektim.

8 -mart-bahar-9

Ondan onra Ayfer teyze ile beraber dolaştık biraz, bir yandan da sohbet ettik. Bugün Kadınlar günü biliyormusun deyince biliyorum dedi, Nerden duydun dedim, bir komşudan duymuş ama anons ta edilmiş köyde. Ayfer teyzenin de anlamlı bir öyküsü var aslında, çocukları evlenmiş, yakın köylerde, Datça merkezde. Eşiyle yalnız yaşıyorlar köyde, her iş Ayfer teyzeye bakmakta, eşi iki yıldır yatıyor, sünger avlarken vurgun yemiş, 40 yıl baktım diyor, birçok ameliyat geçirmiş. Allah sana güç versin diyorum Amin cümlemize diyor.

8 -mart-bahar-30

Ot topluyor, bir kısmı kavurmalık, bir kısmı salata yapılacak türden. İndiba, turp otu, zampiri diyor bir ara ( yanlış anlamadıysam ), ot isimleri yörelere göre değişiklikler gösteriyor.

8 -mart-bahar-31

Biraz ilerideki tarlalar papatyalarla kaplı, papatyaların arasında bir inek otlamakta, ineğin sahibi geldi ben fotoğraf çekerken, artık inek bakan çok az kişi kalmış.

8 -mart-bahar-10

Ayfer teyze ot aramaya devam ediyordu. Bu yörelerde gelir badem, zeytin tarımına bakıyor, bunlara ek arıcılık ta var. Ayfer teyze bir ara biz çağlaya güveniyorduk bu sene çağla da badem de olmayacak diye yakındı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

2 yorum

  1. Muzaffer hocam huzuru bulmak istediğimde datça detay’a giriyorum.Gözünüze,eliniz,ayaklarınıza saglık.

    1. Çok teşekkürler, bu günlerde oldukça ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri huzur, web sitemde biraz da olsa bunu sizlere yaşatabilmek mutluluk verici.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir