7.Datça Kış Yüzme Maratonundan Görüntüler

datca-yuzme-maratonu-

7.Datça Kış Yüzme Maratonu güzel bir Datça havasında kalabalık bir katılımla gerçekleşti. Ülkemizin bir çok yerinden gelen yüzücü arkadaşlar etkinliğe renk kattılar. Etkinlik büyük bir kalabalık tarafından da heyacanla izlendi. Organizasyon komitesinin görevlendirdiği Sporcuları izleyecek tekneler kıyıda yarışmanın başlamasını bekliyordu.

datca-yuzme-maratonu-2

Sporcular maratona başlamak için kıyıda yerini alırken ben fotoğrafçı Deniz Ünlüsü ile denizden onları izlemek üzere görevli tekneye doğru gidiyorduk.

datca-yuzme-maratonu-3

Yarışmacıların suya giriş anları görülmeye değerdi, ülkemizin bir çok yerinde kış şartları kendini gösterirken Datça’da yüzücüler kendilerini suya bırakıyorlardı.

datca-yuzme-maratonu-4

Kış yüzme maratonu uzun ve kısa olmak üzere iki parkurda yapılıyor biz uzun parkurdaki yarışları takip ettik. Yüzücüler gidiş-geliş 5000 m tutan parkurda ilk 2500 m için kulaç atıyorlardı.

datca-yuzme-maratonu-5

Bir çok tekne yüzücüleri takip ederek tehlikeli bir durumda hazır beklediler. Bir gün önce fırtına ile yağan yağmura rahmen deniz bulanık değildi.

datca-yuzme-maratonu-6

Yüzücülere yaklaşmamamız konusunda uyarılar geldi,  bu yüzden biraz uzaktan onları takip ettik. O an kulaçlar atılırken kimbilir kafalardan neler geçiyordur, derin sularda kış günü uzun bir mesafe gitmek kolay değildir.

datca-yuzme-maratonu-7

Mavilerin içinde çok güzel görüntüler vardı.

datca-yuzme-maratonu-8

Yüzücüler dönmeleri gereken şamandıraya doğru hızla gidiyorlar.

One thought on “7.Datça Kış Yüzme Maratonundan Görüntüler

  • 27 Şubat 2013 tarihinde, saat 10:53
    Permalink

    Muzaffer Bey, fotoğraflarınızı beğendim; elinize, dilinize sağlık. Keşke kısa parkurda da sizin gibi hevesli bir fotoğraf çeken arkadaşınız olsaydı 🙁
    Ya da var da biz mi ulaşamadık sitesine?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir