20 Şubat Datça

20-subat-datca-4

20 Şubat sabahı gökgürültülü, yağmurlu bir havada kalktım, bugün öğrencilerin ağaç dikme etkinliği vardı, oraya gidecektim iptal olmuş. Sonra yağmurlu hava yerini kuzey havasına bıraktı, güneş çıktı, ben de limana doğru gideyim dedim.  Yolumun üzerinde ev yemekleri yapan Paşa Cafeterya’ya ne zamandır uğrayayım diyordum. Neler yapıyorlar, nasıl bir yer diye, ekonomik, temiz yerleri gördükçe ” Datça Ev Yemekleri “sayfama koyuyorum.

20-subat-datca-3

Yemeklerin üzeri kapalı idi, fotoğraf çekmek için rica ettim kısa bir süre için açtırdım. Hergün değişik yemekler çıkabiliyormuş, görünüşleri güzeldi, ben önce görünüşe bakarım. Şeklini beğenmediğim bir şey dünyanın en lezzetli şeyi deseniz bana yediremezsiniz. Paşa Cafeterya Öznur Cirit tarafından işletiliyor, annesi de kendisine yardımcı. Kadın eli değmiş derler ya, kadınlarımız değişik alanlarda turizme hizmet ederken, titiz ve tertipli bir çalışma gösteriyorlar.

20-subat-datca-5

Paşa Cafeterya’dan çıktıktan sonra yolumun üzerindeki Han Döner Pide ve Pizza salonuna uğradım, geçenlerde burada yemek yemiştim, ne zamandır fotoğraflarını çekerek siteme koymak istiyordum..

20-subat-datca-1

Arkadaşlar Web sitemi takip ettikleri için beni tanıyorlar, onlarla konuşmam, fotoğraf çekmem daha kolay oldu. Tanımadığın bir yere gittiğinde doğal olarak bir şey beklediğini sanıyorlar, önce biraz çekingen olabiliyorlar. Döner ustası arkadaşımız Sındı köyünden Menderes Acar, geçenlerde Sındı gezisinde annesinin de fotoğrafını çekmişim.

20-subat-datca-2

Arkadaşlar hemen mis gibi bir pideyi önüme koydular, tabii fotoğraf çekmem için, böyle yerlere genellikle yemek saatinden önce uğruyorum. Müşteriler varken fotoğraf çekmeyi sevmiyorum, rahatsız olan olabilir, ancak arkadaşlarım olursa çekerim. Pidenin kenarına limon da geldi ama bu fotoğraf daha hoşuma gittiği için kullandım. Yaşam kolay değil, bu gibi yerlerde bir çok insan çalışıyor, dürüst ve iyi niyetli çalışan kerkese faydalı olmak isterim. Han Döner’de ev yemekleri de oluyor.

20-subat-datca-6

Sabahki havaya bak şimdiki havaya, yağmur ve kuzey rüzgarı ile temizlenmiş gökte bulutların gösterisi var. İnanılmaz bir atmosfer, renkler tropikal esintiler taşıyor. Kumluk yolunda yürürken bugün fotoğraf çekmenin zamanı diye düşündüm.

20-subat-datca-7

Gözümle gördüğüm renkler fotoğrafta da aynı, çok hoş bir ışıklandırma her tarafı kaplamış durumda, Datça özel ışıklandırılmış bir stüdyo gibi.

20-subat-datca-8

Limandan taşlık plajına doğru yürürken atmosfer burada da çok güzel, nesneler ışıl ışıl parlıyor. Bulutlar özel bir makinadan savrulmuşçasına üstümüzden geçiyor.

Sayfalar: 1 2 3

0 yorum

 1. Harika fotoğraflar;
  Mavinin en güzeli burada,
  Mavilere bırak beni
  bırakırsan
  kapandığında gözlerim
  her çeşit mavi
  dolsun düşlerime
  su olsun,deniz olsun
  gök olsun………
  ve harika bir şiir.. yüreğinize emeğinize sağlık..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir