lösemili çocuklar etkinliği

2 – 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası – Mutluluk Paylaşıldıkça Artar

HAYATIMIZ ÇOCUKLARIMIZ…
” MUTLULUK PAYLAŞILDIKÇA ARTAR ”
LÖSEV’in 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak için ” hadi sen de maskeni tak ve fotoğrafını lösev1998 etiketi ile paylaş, çocuklarımıza umut ol ”  etkinliği kapsamında Yılmazlar Ortaokulu Öğretmen ve öğrencileri 7 Kasım Çarşamba günü maskelerini takarak okula geldiler ve bütün gün maskeleri takılı olarak derslerine ve etkinliklere katıldılar.

lösemili çocuklar günü
LÖSEV 8 Kasım 1998 yılında Ankara’da kurulmuş olan tüm Türkiye’deki lösemili ve kanserli çocukların tedavisi, eğitimi konusunda maddi ve sosyal destekler sağlayan bir vakıftır.

lösemi haftası
” Bir çocuğun hayatından daha değerli bir şey olamaz’ . ” Lösemi bir kan hastalığıdır “. Damarlarımızda dolaşan kanın yapıldığı yer kemik iliğidir ve kök (ana) hücrelerin anormal hücreye dönüşmesi ile lösemi hastalığı ortaya çıkar. En çok 1-5 yaş arasında görülür. Erken teşhis önemlidir.

lösemili çocuklar etkinliği
Lösemi önlenebilen, tedavisi çok pahalı bir hastalıktır.
YILMAZLAR ORTAOKULU ROBOTİK KULÜBÜ önderliğinde, Yönetici- Öğretmen- Öğrenci ve velileriyle gelirinin tamamı LÖSEV’e verilmek üzere 7 Kasım Çarşamba günü Kazım Yılmaz İlkokulu yan tarafında yiyecek,içecek satışı yaparak İlçe çapında farkındalık ve duyarlılık göstererek az da olsa hasta çocuklarımıza umut olmak gayreti içinde oldular.

Haber ve Fotoğraflar: Esmeri Alev Ekebaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir