datça giysi destek evi

Datça Giysi Destek Evi Çatalmağara Sergi Salonu’nda Açıldı

datça giysi destek evi açıldı
Datça GİYSİ DESTEK EVİ, 5 Kasım 2018 günü saat 14.00 de Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Datça Belediye Başkan Yardımcısı İnci Bilgin, Datça Kent Konseyi Başkanı ve meclis üyesi Hayriye Balkan’ın katkı ve konuşmaları ile Çatalmağara’da açıldı.
Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, GİYSİ DESTEK EVİ açılışında kısa bir konuşma yaptı: ” Datça GİYSİ DESTEK EVİ açış amacımız şu: Ayakkabıdan, giysiye her şey evimizde dura dura eskiyor. İhtiyaç fazlası, bir köşede duran, kullanılabilir durumda olan ama kullanmadığınız, giysilerimiz, ayakkabılarımız, birilerinin ihtiyacını karşılayabilir. Datça Belediyesi olarak, ihtiyacı olanların kolay ulaşabileceği GİYSİ DESTEK EVİ’ni , Datça Belediyesi Başkan Yardımcısı İnci Bilgin ve Datça Kent Konseyi Başkanı Hayriye Balkan’nın da çalışmaları, çabaları ile açtık. Umarım siz değerli basın mensupları aracılığıyla daha geniş kitlelere bu çalışmamızı duyurabiliriz”  dedi.

datça giysi destek evi
Datça Belediye Başkan Yardımcısı İnci Bilgin: ” Gerçekten bugün cok heyecanlıyım, yaptığımız çalışmalar arasında beni en heyecanlandıran GİYSİ DESTEK EVİ açılışı oldu. Umarım çalışmalarımız amacına ulaşır ” dedi.
Çatalmağara da bayanlar, baylar ve çocuklar için düzenlenen giysi ve ayakkabılar, şimdiden ihtiyaç sahiplerine ulaştı.
Kullanmadığınız ama kullanılabilir durumda olan giysi ve ayakkabılarınızı GİYSİ DESTEK EVİ’ne ulaştırmak isteyenler, Datça Belediyesi’ne müracaat ediyor. Oradaki bir birimde giysiler yıkanıyor, ütüleniyor ve GİYSİ DESTEK EVİ’n de ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştırılıyor. Haftanın belli günleri açık olacak olan Çatalmağara’ya, ihtiyaç sahipleri aileler, öğrenciler gidip, ücretsiz olarak istedikleri giysi ve ayakkabıları gönül rahatlığı içinde alabilirler.
Bu güzel fikir, proje için Datça Belediyemizi ve emeği geçenleri tebrik ederim.

Haber ve fotoğraflar : Esmeri Alev Ekebaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir