19 Mayıs Futbol Turnuvası Finali

19-mayis-futbol-10

19 Mayıs 2013 tarihinde Reşadiye Futbol sahasında oynanacak olan 19 Mayıs Atatürk Futbol Turnuvası finalini izlemeye gittim. Aslında bu maçtan önce oynanan 3.lük, 4.lük maçını da izlemeyi isterdim ama sabahki 19 Mayıs etkinliğinde oldukça yoruldum.

19-mayis-futbol-11

Sahaya gittiğimde her iki tribün dolmuştu, birçok kişi maçı tel örgülerinin arkasından izlemek için bekliyordu. Takımlar kendi seyircilerinin bulunduğu trübünlerin önünde ısınma hareketleri yapıyorlardı. Yıllardan bu yana  sahada futbol maçı izlemedim, son yıllarda da futbola fazla ilgi duymuyordum. Sonuçta spor amaçlı bir www olan futbol çirkin görüntülere sahne olunca daha da soğumuştum. Bugün burada olmak beni de heyacanlandırdı, güzel bir Datça zamanı yaşadım.

19-mayis-futbol-6

Fotoğraf çekeceğim için güneşin durumuna bakarak Hızırşah trübünlerinin yanında yerimi aldım. İçlerinde birçok tanıdık kişi ve öğrencim vardı. Tellerden uzanarak fotoğraf makinamı verdiğim öğrencilerimden birisi bu fotoğrafı çekti ama şu an kim olduğunu hatırlayamadım. Herkes burada, profesyonel maçlarda olmayan güzellikler bugün var, seyircilerde bayanlar da çoğunlukta.

19-mayis-futbol-7

19 Mayıs Bayramı gibi

19-mayis-futbol-8

 

19-mayis-futbol-9

Günay Hocam da burada.

19-mayis-futbol-12

Reşadiyeli arkadaşlarım kusuruma bakmasın, onların trübünlerinin ayrıntılı fotoğrafını çekemedim ama ben bu maçta taraf tutmadım, kim iyi oynarsa o kazansın, centilmence bir maç olsun diye düşündüm. O tribünlerin fotoğrafını güneş nedeniyle çekemedim. Sonuçta iki takımda da öğrencilerim vardı.

19-mayis-futbol-13

Hızırşah Spor; Gurur Batırlıoğlu, İbarahim Balcıoğlu, Ömer Karaman, Mehmet Karaman, Emre Koçak, Fevzi Başkan, Süleyman Camcı, Barış Korkmaz, Akif Şanlı, Sabri Gökay, Erman Çelik, Serdal Dalgıç, Volkan Kurt, Esat Batırlıoğlu, Özcan Kaya, Süleyman Özgürel, Yunus Beyhan, Çağlar Cennet, Oğuz Kara.

Kaptan: Sabri Gökay, Yönetici: Zeki Başkan, Teknik sorumlu: Şeref Kurt

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir