14. Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu

14. Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu Büyük Bir Katılımla Gerçekleşti

29 Şubat Cumartesi günü taşlık plajında oldukça büyük bir katılımla gerçekleşen Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu soğuk ve fırtınalı havaya rağmen başarılı bir şekilde yapıldı. Etkinlikte İdlib’de şehit olan Mehmetçiklerin hüznü vardı, kulaçlar onlar için atıldı, konuşmacılar acılı ailelere ve Milletimize baş sağlığı dilediler. Protokol tarafından denize siyah çelenk bırakıldı, saygı duruşu yapıldı.

Datça Belediyesi ve sivil bir organizasyon tarafından yapılan etkinliğe 94’ü kadın, 329’u erkek 423 yüzücü katıldı. Etkinliğe Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Yüzme Federasyonu, Resmi Kurumlar ve gönüllü çok sayıda kişi katkı sundu. Bu yıl insan sağlığı düşünülerek uzun parkur 5000 m’den 3000 m’ye düşürüldü, yarışmacılar 1500 m kısa parkur ve 3000 m uzun parkurda yüzeceklerdi ama  yarış günü hava şartları ve su sıcaklığı göz önüne alınarak uzun parkur 2000 m , kısa parkur 1000 m yüzüldü. Yüzücülerin hemen hemen hepsi parkurlarını tamamlamayı başardı. Organizasyon başarılıydı yarışlar kazasız, belasız tamamlandı.

Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu’nun her yıl farkındalık yaratmak amacıyla bir teması oluyor, bu yılın teması ” Sıfır Atık – Yaşasın Doğa – Yaşasın Tüm Ekosistem ” oldu. Tüketip atıyoruz dünyamız kirleniyor, yaşamlar tehlike altında denilerek değişime katılmamızın önemi vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir