Anfitiyatro’da Haluk Levent Rüzgarı Esti

12 Ağustos Cumartesi günü uzun bir aradan sonra Haluk Levent konserini izlemek üzere  Anfitiyatro’daydım. Rüzgarsız, sıcak bir ağustos günüydü, Haluk Levent  rüzgar olup esti. Hareketli parçalarıyla, aralardaki konuşmalarıyla izleyicileri coşturdu. Zaman zaman sahneden inerek izleyicilerin arasında onlarla iletişim kurdu, şarkılarını söyledi.

Datça'da haluk levent konseri

21.30 da başlayacak olan konser dışarıda uzayan kuyruk nedeniyle biraz gecikti.  Konser başladıktan sonra da gelenler devam ediyordu. Haluk Levent’in konser başlamadan önce seyircilerden bazı istekleri vardı, bunları yarı şaka bir şekilde sıraladı. ” İstek parça yok, zaten hepsi söylenecek. Mikrofonla aranızda  dolaşırım, oraya gittin buraya gelmedin demek yok. Konser sonunda bir daha gel yok, konser bitince gidin, gidin” dedi. Bunlar konserlerde yaşanan şeyler ama o öyle güzel söyledi ki alkış aldı.

Haluk Levent konserine Acılara Tutunmak isimli şarkısıyla başladı, daha sonra Muğla türküsü söylememek olur mu diyerek  Denizde Üstü Köpürür’ü dinledik. Türkünün sonunda Trabzon Maçka’da 15 yaşında şehit olan  Eren Bülbül’den söz ederek anısına kurtuluş savaşını konu alan Arhavili İsmail türküsünü söyledi.

Datça Açık Hava Tiyatrosu’nda, 2 bin kişiyi geçkin bir kalabalığın izlediği konserde sanatçı terörü kınadı, gazetelerde enterasan bir haber gördüm diyerek sözü şort giydikleri için dövülen kadınlara getirirken, konserlerde söylediğim fikirler benim kendi düşüncelerim, hiç bir şeyi genelleştirmemek lazım. Beğendiğiniz, beğenmediğiniz şeyler olabilir birbirimize saygılı olalım.” demişti ki Datça açık hava tiyatrosu’nun üst kısımlarından sesler geldi, meşaleler etrafı aydınlattı. Onlarla diyaloglar yaşandı. Haluk Levent grubun Gülsu isimli arkadaşlarının doğum gününü kutladıklarını öğrenince Doğum Günün kutlu olsun Gülsu diye bir şarkı söyledi.

haluk levent datça açık hava tiyatrosunda

Rock müziğinin ülkemizdeki önemli temsilcilerinden olan sanatçı konser esnasında sık sık sahneden inerek şarkılarını seyircilerin arasında söyledi, onlarla iletişimler yaşadı. Haydar Haydar isimli parçasını seslendirirken insanların giyimine karışılmasını eleştirdi. ” Birbirimize tahammül etmemiz gereken bir halkın evlatlarıyız. Adam 700 sene önce söylemiş,  haykırmış,  ” Ben Melamet Hırkasını Kendim Giydim Eynime , Ar – u Namus Şişesini Taşa Çaldım Kime ne ” diyerek ozan Nesimi’ye ait türküyü seslendirdi.

Sanatçı Yollarda Bulurum Seni, Kızılcıklar oldu mu, Hani Benim Olacaktın, Sevenler ağlarmış gibi tanınmış şarkılarını seyircilerle birlikte söyledi.

rock müziği temsilcisi haluk levent

Biz yorulduk Maşallah o yorulmadı, parçalarını seslendirirken hep hareket halindeydi, hiç ara vermedi.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir