12. Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu’nda Kulaçlar Anlamlı Bir Tema İçin Atıldı.

Uzun parkur bayanlarda 1. olan İzmirli Bengisu Avcı bu etkinlikte 3. kez birinci olmuş oldu. Uzun parkur’da erkek yarışmacılarla birlikte 3. olarak karaya ayak bastı.Kendisini karadan heyacanla izleyen annesiyle yanyanaydık, onun da heyacanını görmüş oldum, kızının kulaç atışlarından çok uzaklardan kendisini tanıdı. Sağ altta bu etkinlikte gönüllü olarak her yıl görev alan arkadaşlarımız, etkinliğin yaşama geçirilmesinde ve bu günlere ulaşmasında onlar gibi birçok adsız kahraman var.

Datça Belediyesi Halkla İlişkiler Basın yayın Müdürü Özlem Caner diğer komite üyeleri gibi etkinliğin aksamamması için koşturup durdu.

İstanbul Yeşilyurt Spor kulübünden arkadaşlarımız karaya çıktıktan sonra toplu olarak görülüyorlar. Sol altta Datça basınından Mehmet Ölmez ve Muğla Ticaret Odası Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Duygu Tarımcıoğlu görülüyor. MUTSO Datça’daki etkinliklere her zaman destek veren bir kuruluş, alternatif turizm imkanlarının yaratılmasında çalışmaları hep var. Karia Yürüyüş Yolu projesinde de onlar vardı.

Etkinlik dolayısıyle Datça hareketli birkaç gün yaşamış oldu, çağlalar görücüye çıktı.

Öğleden sonra dereceye girenlere ödül töreni vardı, yağmurun başlamasıyla birlikte ödül töreni Kazım Yılmaz İlkokulu’nda yapıldı.Çok sayıda basın mensubu, protokol üyesi bir sınıfta yerlerini aldı.

Uzun parkur kadınlar yarışmasında 1. Bengisu Avcı 2. Aşina Ateş Alp 3. İmren Uyar  oldu. Brinci Bengisu Avcı ödülünü Muğla Valisi  Esengül Civelek’ten aldı.

Uzun parkur erkeklerde 1. Dursun Saru 2. Turgut Esen 3. Timuçin Gülaç oldu ödüllerini Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün verdi.

Kısa parkur kadınlarda 1.  Zeynep Duru Yılmaz 2. Nehir Günce Daşçı 3. İpek Koçoğlu oldu, ödüllerini Datça Kaymkamı Vehbi Bakır’ın elinden aldılar.

Kısa parkur erkeklerde1. Mücahit Onay 2. Aytuç Tulukçuoğlu  3. Celal Altınbaş ‘ın ödüllerini Muğla Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Bülent Karakuş ve Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar verdi.

Dereceye giren sporcular ve protokol üyeleri toplu olarak poz verdiler. Akşam da sporcular için yemek daveti vardı.

Maratonun teması her yıl olduğu gibi güncel bir sorunu dile getirmekteydi, evet konuşmacıların da sözünü ettiği gibi bu konuda duyarlı, dikkatli olmak, çaba göstermek hepimize düşen görev. Artan nüfus artışı, su kaynaklarının her gün biraz daha azalması dikkate alınırsa ne kadar yeni kuyu, gölet yapılsa da bizler suyu dikkatli kullanmazsak aynı sorunlarla yüzleşeceğiz demektir. Bu arada tarla sulamalarında borular gözden geçirilerek su kaçakları önlenmeli, yine eskimiş alt yapı sorunları nedeniyle kaybettiğimiz sular da önemli. Şunu da iyi biliyorum bizim gibi ülkelerde vatandaşlar olarak sorunlar kapıya dayandığında ancak dikkate alıyoruz, bir şeyi yaşamadan gerekli önlemleri almak önemli olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.