12. Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu’nda Kulaçlar Anlamlı Bir Tema İçin Atıldı.

Yüzücülerin hep birlikte suya girişlerini görmek, izlemek çok hoş oluyor, tabii bu konuda şimdiye dek pek çok fotoğraf ve video izlediğinizi tahmin ediyorum. Çok kalabalık bir basın ordusu etkinliği takip etti. Geçen yıllarda çektiğimiz sıkıntıları çekmedik bu yıl çok daha rahat çalıştık.

Platformdan botlarla yarışı izleyeceğimiz teknelere geçtik, organizasyon çok güzeldi arkadaşlara çok teşekkürler ediyorum. Bu denli önemli bir etkinliğin bu derece başarıyla yürüyülmesinde pek çok kuruluşun, kurumun ve gönüllünün katkısı var. Tanımadığımız, ön plana çıkmayan pek çok arkadaşımızın yıllardan bu yana etkinliğin bu günlere gelmesinde büyük katkıları oldu. Her olayda olduğu gibi bu etkinliğin de isimsiz kahramanları çoktu.

Yarışı izlediğimiz tekneden kıyıya gelinceye kadar kısa parkurun ilk yüzücüleri karaya ayak basmışlardı, o yüzden onları görüntüleyemedik, arkasından yüzlerce yüzücü gruplar halinde yüzerek karaya  ayak basılar.

Gruplar halinde katılanların görüntüleri bu etkinliğe ayrı bir güzellik katıyor.

Karaya ayak basan herkes mutluydu, kendilerine hemen bir havlu verilerek madalyaları takıldı.

Dostluk gösterilerini zevkle izledik, etkiniğe izleyicilerin de ilgisi büyüktü, kıyılarda, kumluk plajı boyunca yarışmayı vatandaşlar izledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.