sabah güneşi

Taşlık Plajı’nda Sabah

Ne zamandır güneş doğmadan kalkıp gün doğumunu izlemek ve o anları kaydetmek istiyordum. Dün saat 06.30 gibi kalktım balkondan bakınca güneşin çok güzel bir şekilde doğmakta olduğunu gördüm ama geç olmuştu. Bu sabah için niyetlendim, bir ara gözlerimi açtığımda ortalık aydınlanıyordu, saate baktım 06.15, 15 dakikada Taşlık plajına ulaşırım deyip hızla hazırlandım.

datça taşlık plajı'nda sabah

Taşlığa geldikten kısa bir süre sonra da karşılardan  kırmızı yuvarlak bir leke belirmeğe başladı. Ve sonrası  o leke bakır bir tepsi gibi oldu, ortalık aydınlanana kadar gün doğumunu kameramla görüntüledim. Bu görüntüler bazıları için yaz boyunca sıkça gördükleri görüntüler ama benim için arada bir gördüğüm güzel anlar. Geç yatınca erkenden uyanmak zor oluyor, birçok kişi sabah erkenden kakıp bu görüntülerin eşliğinde denize girip yürüyüşlerini yapıyor.

Bu sıralarda plajlarda, çevresinde yatanların, çadır kuranların lafları çokça duyuluyor. Taşlık’ta da bu tür görüntüler vardı, Hastane altında daha fazlaymış söylenenlere göre. İlerde gece sahilde yatmış kişiler vardı, bağrıltılar geliyordu. Bu durumlar ekonomik sıkıntılarla mı ilgili yoksa artık moda mı oldu bilmiyorum. Datçamın başına gelenler diyorum.

2 yorum

  1. Görüntüler muhteşem,seçtiğiniz müzikler de harika .2 dakikalığına bize bu güzelliği yaşattığınız için çok teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir