palamutbükü manzarası

Şubat, güneşle, bahar çiçekleriyle geldi.

Şubat güneşin güzel yüzüyle açtı kapılarını, bahardan üç güzel gün yaşadık, gelecek günlerde yine yağmurlu günlere dönecek gibiyiz. Olsun bu üç günlük bahar molası bizi epey götürür gibi . Bugün şubat’ın üçüncü günü, pazar , güzel bir gündü, arkadaşım Ekrem İpek ile Betçe’deydik.

yazıköy knidia çiftliği

İlk olarak Yazıköy’e 3 km mesafedeki Knidia çiftliğini ziyaret ettik, ne zamandır uğramamıştık , çiftliğe bakan Nuran ve Temel arkadaşlarımızla sohbet ettik, çiftliğin şelalesini gördük, yıllardır suları akmayan şelale bu yıl sularına kavuşmuştu. Nuran hanımın yaptığı çayı içtik, çiftliğin son durumu hakkında konuştuk, elektrik gelmişti, yoga için çok hoş yerler yapılmış. Doğayla iç içe bir tatil özleyenler bu güzel ortamdan yararlanabilirler. Çektiğim videolarda bu gezimizi, izlenimlerimizi paylaşacağım. Çiftliğe gittiğimizde arkadaşlarımız bağları buduyorlardı, burada işler bitmez.

şubat'ta yazıköy

Bu güzel ziyaretten sonra Yazıköy’e geldik, her zamanki gibi öğlen yemeğimizi burada yedik, küçük bir restoranda ev yemekleri ile. Güler yüzlü insanlarla sohbet ederek, yağmurlu, kapalı havalardan sonra bu güneşli havaların yarattığı mutluluğu herkeste görmek mümkündü.

Kumyer’den Palamutbükü’ne geçerken Kumyer’de durarak erkenci bademlerin çiçeklerini görüntüledik. Herkesin bildiği gibi  8 – 10 şubat tarihlerinde badem çiçeği festivali var. Bademlerde henüz bir hareket göremedik ta ki buraya gelene kadar. Acaba çiçekler Festivale kadar açar mı sorusunu sorarak buralara geldik, tabii gelecek 5 günde neler olur bilinmez, bir bakmışsın her yer çiçekler içinde kalmış.

şubat'ta palamutbükü

Kumyer’den inişte Palamutbükü manzarasına baktığımızda bayağı şaşırdık, ova badem çiçekleriyle beyazlara bürünmüştü. Birçok yerde bademlerde bir hareket yokken buralarda ağaçlar çiçeklerini açmıştı. Festivalin Palamutbükü etkinliklerine katılanların bu güzellikleri görmesi kesin gibi. Palamutbükü’nde çiçekleri görüntülemek için turlarken alt yapı eksikliklerini de gördük.

Denizde mavinin tonları vardı, Kurma dağı yamaçlarından fotoğraf çektik, çiçeklerden sonra gördüğümüz diğer güzel manzaralardı.

palamutbükü'nde fırtına

Palamutbükü’nden çıkarken doğayla inatlaşmanın sonuçlarını da görmüş olduk, dalgalar sahilin büyük bir kısmını yerle bir etmiş, ılgın ağaçlarını köklemiş, yolun yarısına kadar zarar vermiş. Yıllar önce de burada buna benzer bir manzara vardı. Salı ve çarşamba günleri yine kuvvetli fırtına ve yağmur görünüyor. Badem Çiçeği Festivali etkinlik programını tek tek yazamadım, bu çizelgeler faydalı olur umarım. 8 Şubat Cuma günü 14.00’te Ambarcı caddesi girişinde buluşulup festival yürüyüşü yapılacak, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yapılacak yürüyüşte,  Bodrum ve Datça bando ekipleri de eşlik edecek. Kostüm giymek, çılgınca giyinmek, çiçekli böcekli aksesuarlar takmak, kısacası her türlü çılgınlık serbest

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir