Sındı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

Sındı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Datça Merkez’e 20 km uzaklıktaki Sındı köyündeki eski okul binasında kuruldu. 2014 yazında bir şubesini merkezde Pamukkale Yazıhanesinin arka tarafında açtı. Köylülerin ürettikleri ürünler buralarda satılıyor.

sındı kooperatifi

Sındı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde Badem çeşitleri ( Ak badem, nurlu, sıra badem ), Zeytinyağı, Sındılı bal üreticilerinin balları ( çiçek balı, kekik balı, çam balı, harıp balı, petek ballar vs.), badem ezmesi, zeytin çeşitleri, badem şekeri gibi ürünler de kooperatifte kendi markaları ile üretiliyor.

Sındı köyü Knidos yolu üzerinde yoldan 500 m içeride, iki girişi var, girişlerdeki tabelaları görebilirsiniz. Sındı köyüne yaptığım gezileri Datça Detay sayfalarında görebilirsiniz.

sındı kooperatifi

 

Sındı köyü zeytinyağları meşhurdur, havasından olsa gerek daha hafif. Yemeklik zeytin satılan ürünlerden.

Artık günümüzde ziyaretçiler bu köye uğrayarak, eski taş evleri, ağa konağını gezdikten sonra kooperatif binasına uğrayarak alışveriş yapmaktalar.

Badem şekeri, badem ezmesi, ballı badem son yıllarda ilgi gören ürünlerden.

Ballar petek ve süzme şeklinde sunuluyor. Mevsime göre değişik bitkilerin polenlerinden elde edilen ballarla, çam balı burada bulunuyor. Toz polen, polenli bal da satılan ürünlerden. Ürünler isteyenlere Kargo ile de gönderiliyor.

datça petek balı

Köy kadınlarının yaptığı el işlemeleri de kooperatifte görücüye çıkıyor. İletişim için telefonlar: 0 252 725 5056 

Kooperatif Başkanı Ömer Ohan : 0 537 952 4158

 

5 yorum

  1. Emeği yüce değer bilen kadeşinizim. Sizler gibi ben de bir köy çocuğu olarak büyüdüm. Sağlıklı ürünlere rrişim de sıkıntı yaşamaktayım. Kuruluşunuzu taktir etmemek mümkün değildir. Ancak Siteniz üzerinden ürün satın alma bölümünü göremedim. örneğin” Sızma Zetıinyağı” nızdan almak istiyorum. Neleryapılması gerektiğini göremedim. Detaylı bilgilendirme tarafınızca yapılacak olursa memnun olurum.

    1. Merhabalar Hüseyin Bey, ben sayfamda herhangi bir konuda ticari olarak bir işlem yapmıyorum, çalışmalarını beğendiğim kuruluşları tanıtıyorum. Sındı Kalkınma Kooperatifi de bunlardan biri. Yazının altında verdiğim telefon numaralarından ulaşarak siparişinizi verebilirsiniz, kargoyla gönderiyorlar, kalite açısından şüpheniz olmasın.

  2. Merhaba
    Marmaris Aksaz deniz komutanlığından bal alıyordum bu aralar gelemiyorum 3 kg lık teneke ççek balı ve çam balı istersem kargo ile gönderiliyormu .ücreti ne kadardır

  3. MERHABALAR EFENDİM BEN AYŞE SEVİNÇ ATALAN,SİTENİZDE ÜRÜN SATIN ALMA BÖLÜMÜNÜ GÖREMİYORUM EVİMDE KULLANMAK ÜZERE ,SOĞUK SIKMA ZEYTİNYAĞI VE BADEM ALMAK İSTİYORUM AMA NORMAL SİTENİZ YOKMU? ınstagram KULLANMIYORUM
    LÜTFEN ULAŞILIR OLURSANIZ SİZLERE HERKES ULAŞIR SAYGI VE SEVGİ İLE SAĞLIKLA KALIN BU ARADA ANKARA’DAN SİZLERE ULAŞIYORUM ŞİRKETİMİZİN İSMİ: NASE ULUSLARARASI DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ. / ANKARA/ISTANBUL/ NEWYORK/ LONDRA/ ROTTERDAM/ HAMBURG/ DUBAI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir