açılış kokteyli

Mehmet Ali Ağa Konağı’nda Açılış Kokteyli

İlçemizin önemli tarihi yapılarından Mehmet Ali Ağa Konağı 3 yıl aradan sonra  kapılarını açarak  Otel ve Restaurant olarak yeni işletmecileri ile turizm sezonuna merhaba dedi.

mehmet ali ağa konağı açılış kokteyli

06 Temmuz Cuma akşamı Mehmet Ali Ağa Konağı’nda açılış kokteyli vardı,  yeni işletmecileri ve personeliyle tanıştık, ikram ve hizmet çok güzeldi. Datça’nın birçok tanınmış siması açılıştaydı, konağın barında başlayan etkinlik konağın avlusunda sürdü. Bu arada davetliler konağı gezme fırsatı da buldular. Konağın yönetimini üstlenen Süleyman Yıldız misafirleriyle tek tek ilgilendi, fotoğraflar çekildi. Mehmet Ali Ağa Konağı artık sadece otel müşterisine değil, tüm Datçalılar’a açık, Restoran ve barından herkes yararlanabiliyor. Datça’ya gelip te böyle bir yer ziyaret edilmeden gidilmez.

Bu gibi etkinlikler bir buluşma, bir araya gelme vesilesi oluyor, sohbetler ediliyor.

müze otel

Konağın avlusu restaurant olarak hizmet veriyor. Çevresi tarihi dokularla çevrili hoş bir mekan. Konak bün­ye­sin­de, Ulus­la­ra­ra­sı kon­sep­te hiz­met veren Leyla is­min­de bir A La Carte Res­ta­uran­t bulunmakta, müşterilerine tam gün hizmet vermekte.

Yukarıda çok güzel bir havuzu var, burada da oturma yerleri bulunuyor, faydalanabileceğiniz bir yer.

tarihi konak

Datçamıza yakışır bu müze otelin artık kapısı açık, güleryüzlü personeli ile sizleri ağırlamaya hazır. Son üç yıl­dır ka­pa­lı olan Konak, Bu yıl Ma­xi­mus Otel­ci­lik ta­ra­fın­dan ki­ra­lan­arak tek­rar sek­tö­re ka­zan­dı­rıl­dı.  Yeni işletmecileri ko­na­ğın ha­ket­ti­ği yerde ol­ma­sı ve daha da ile­ri­ye gö­tü­rül­me­si ko­nu­sun­da istekliler.

Adres: Reşadiye Mahallesi, Kavak Meydanı Datça İletişim: 0 535 730 1848

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir