ukksa'da sanatçılar

Knidos Akademi’de ” Doğaya Saygı ve Badem Çiçeği ” Çalıştayı

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademi’si (UKKSA ) 8. Knidos’un Sır’ı Festivali etkinliklerine 34 sanatçının katıldığı ” Doğaya Saygı ve Badem Çiçekleri ” konulu çalıştayla başladı. Açılışta sanatçılar ve pek çok sanatsever yer aldı.

knidos akademi'de badem çiçekleri konulu çalıştay

UKKSA başkanı Nevzat Metin ” Badem çiçeklerini karşılamak için Festivali bu sene biraz erken başlattık. Dünyaca ünlü Datça Bademi’nin sembolü  bademler bu doğada yaşıyor. Bu nedenle ilk çalıştayımızı değişik illerimizden gelen birçok sanatçı ve üniversite hocalarımızın katılımıyla “Doğaya Saygı ve Badem Çiçeği ” konusuyla başlattık. Çalıştay 10 – 20 ekim tarihleri arasında devam edecek. Bu yıl ekimin sonuna kadar 52 etkinliği yaşama geçireceğiz. 13 şubat 2018 tarihinde de Nihat Behram’ın şiir dinletisi var. ” dedi.

Çalıştay’a katılan sanatçılar birlikte poz verdiler.

Sanatçıların badem çiçeklerinin altında fotoğraflarını çektik. Ressam İbrahim Çiftçioğlu burada yaptığı konuşmada ” Kuruluşu 11 yıla dayanan Ulslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi bu yıl da Knidos’un Sır’ı başlığı altında 8 yıldır sürdürdüğü etkinliklerini devam ettiriyor. Bu seneki etkinliğimizin ana konusu doğaya saygı, bu etkinliğimiz badem ağaçlarının bir gelin gibi çiçek açmasının kutlanmasıdır. Şubat ayının onunda başladı farklı etkinliklerle devam edecek. Geçen yıl 50.000 izleyici çeken etkinliklerimize bu sene daha fazla izleyicinin ülkemizden ve yurtdışından gelmesini bekliyoruz. Ressamlarımız resimlerini, heykeltraşlar heykellerini yapacaklar, çok sayıda edebiyatçı arkadaşlarımızla, kitap imzalama günlerimiz, söyleşiler olacak. Sanatçısıyla, sanatseveriyle, kolleksiyoneriyle bir Türkiye vizyonu olan UKKSA açalışmalarını ara vermeden sürdürecek. Yaşasın sanat, yaşasın badem ağacı, yaşasın Datça. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir