Kazım Yılmaz İlkokulu Mezuniyet Töreni

10 Haziran pazartesi günü Kazım Yılmaz İlkokulu bahçesindeki mezuniyet törenine gittim. Kazım Yılmaz bu yıl  İlkokul olması sebebiyle 4. sınıflarla  ilk mezunlarını vermiş oldu.

kazim-yilmaz-mezuniyet-1

Kazım yılmaz İlkokulu Bahçesi oldukça kalabalıktı, oturanların dışında birçok kişi 4. sınıfların veda törenini ayakta izledi. Davetliler arasında Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, eşi Serap Üncü, Datça belediye Başkanı Şener Tokcan, Datça Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş, Okul Müdürleri vardı.

kazim-yilmaz-mezuniyet-2

Bu yıl mezun olan 4. sınıflar öğretmenleri ile izleyicilerin önünden geçerek kendilerine ayrılan sıralara oturdular. 4/A sınıfı öğretmenleri Fergül Istekli, 4/B sınıfı öğretmenleri Yasemin Kaplan, 4/C sınıfı öğretmenleri Elif Şanlı, 4/D sınıfı öğretmenleri Nuran Seylan önderliğinde yerlerini aldılar. Öğretmen arkadaşlar, öğrenciler ve veliler o anda çok heyacanlıydılar. Daha sonra Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulup Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımız söylendi.

kazim-yilmaz-mezuniyet-3

Kazım yılmaz İlkokulu Müdürü Fatma Bahadır açılış konuşmasını yaptı, Fatma Bahadır konuşmasında; bu yıl ilk mezunlarını vermekten dolayı çok heyacanlı olduğunu belirtti.

kazim-yilmaz-mezuniyet-4

Daha sonra ödül törenine geçildi. 4/A sınıfı birincisi Selin Çapar’a ödülünü Datça Kaymakamı Hamdi Üncü verdi. 4/B sınıfı birincisi Kumru Karakulak’a ödülünü Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan verdi.  4/C sınıfı birincisi Aslı Özdemir ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş’tan aldı.

kazim-yilmaz-mezuniyet-5

4/D sınıfı birincisi Binevş Dilarin Demir’e ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Sami Bircan verdi. Daha sonra  ödül alan öğrenciler veda pastasını Okul müdürü Fatma Bahadır ve Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaşla birlikte kestiler. Törenin sunuculuğunu Zeynep Eser yaptı.

kazim-yilmaz-mezuniyet-6

Okul Müdürü Fatma Bahadır 4.  sınıf öğretmenlerine madalyalarını takarken, öğrenciler öğretmenlerine tezahüratta bulundular..

kazim-yilmaz-mezuniyet-7

Sonra mezun olan öğrenciler gruplar halinde sahneye gelerek madalya ve belgelerini aldılar. Fotoğraflarda Anadolu lisesi Müdürü Uğraş Kır, Şehit Ersoy Yorulmaz Lisesi Müdürü İsmet Şatır, Reşadiye Kazım Yılmaz İlköğretim Okulu Müdürü  Mahmut Kayalar öğrencilere ödüllerini verirken görülüyor. Bir zamanlar üniversitelerde gördüğümüz bu özel kıyafet ve keplerle törenler ilkokullara kadar inmiş oldu. Törendeki öğrenci ve velilerde gördüğüm heyacan anlatılacak gibi değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir