kayamakam barınağı ziyaret etti

Datça Kaymakamı Vehbi Bakır Hayvan Barınağını Ziyaret Etti.

Hatırlanacağı gibi ocak ayında Datça Belediyesi Toplantı Salonunda sahipsiz hayvanlarla ilgili bir toplantı yapıldı.  Toplantıya Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Datça Çevre ve Temizlik işleri Müdürü Nurcan Serin, Datça Kent Konseyi Başkanı Hayriye Balkan, Datça Kent Konseyi Sokak Hayvanaları Rehabilitasyon Çalışma Grubu, Datça Hayvan Sevenler Derneği, DAÇEV ( Datça Turizm ve Çevre Derneği ) temsilcileri, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Datça Toplum Sağlığı Merkezi temsilcileri ve çok sayıda konuya duyarlı vatandaş katıldı.. Toplantıda sahipsiz kedi ve köpeklere daha uygun koşullarda bir yaşam sağlamak adına görüşler dile getirildi, öneriler tartışıldı.  Toplantı sonunda Datça Kaymakamı Vehbi Bakır sahipsiz hayvanlarla ilgili çalışmada barınağın önemini dile getirerek bu konuda yeni çalışmaların gerektiğini söylemişti. Bu toplantıdan sonra arkadaşlar, Hayvansevenler Dernegi, Kent Konseyi Sokak Hayvanları Çalısma Grubu ve Barınak Yetkililerinin hazırlamış olduğu bir raporu sunmak üzere Datça Kaymakamı Vehbi Bakır’ı ziyaret ettiler.

kaymakamın barınak ziyareti

Bu ziyaretin ardından 06 şubat salı günü sayın kaymakamımız Vehbi Bakır, Marmaris Orman İsletme Şefi Şükrü Akın Ünler ve Datça Orman İşletme Şefi Saner Demirtaş ile birlikte Datça hayvan Sevenler Derneği Barınağını ziyaret ederek bilgi aldılar.

Bu ziyaret sırasında köpeklerin kısırlaştırma öncesinde, tedavi sırasında kaldıkları özel bölümler ve ortak yaşadıkları alanlar gezilerek, köpeklerin sağlık durumları, kısırlaştırma uygulamaları ve rehabilitasyon süreleri ile ilgili bilgiler alındı. Datça Kaymakamı Vehbi Bakır sokak hayvanları ile ilgili en önemli sorunun üremelerin kontrol edilememesi ve hayvanların kayıt altına alınamaması olduğunu söyleyerek, çözümün tüm ilgili kuruluşların ortak çalışması ile mümkün olabileceğini ve her türlü desteğe hazır olduğunu belirtti. Kaymakam Vehbi Bakır bundan sonra da barınak ziyaretlerinin devam edeceğini söyledi.

Bu arada barınakta çok tatlı, sevimli yavru ve yetişkin köpeklerin olduğunu belirteyim, ilgi ve sevgi en büyük beklentileri.

Haber ve Fotoğraflar: Nurcan Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir