hayıtbükü'nde sonbahar

İlk Yağmur – Yağmurla Gelen Kokular

eylül ve hayıtbükü

Fotoğraf ve video çekmek için sabırsızlandığım Hayıtbükü’ndeyim, Eylül’de renkler çok güzel, sonbaharda mutlaka görülecek yerlerden. Bir çok düzensiz nesne arasından kompozisyonlar çıkarmak kolay olmuyor, bu küçük, şirin koyda estetik kaygısı olmalı. Gelen insanlar için önemli ( belki de benim gibiler fazla , pek şikayet eden olmuyor bu konuda )

Her mevsim güzel fotoğraflar çekebileceğimiz bir yer, özenle korumak lazım.

eylül'de manzaralar

Buraya kadar gelmişken Kızılbük koyunu, Hayıtbükü’nü tepeden görüntülememek olur mu? Çok güzel manzaralar vardı..Ben buradan fotoğraf çekerken 3 kadar kadının arasında biri yol kenarında ihtiyacını giderdi. Hayvan derler böyle dememeye dikkat ediyorum, çünkü hayvanlar bu konularda da titizdir. Kadınlara ne demeli, yabancı dilde konuşuyorlardı adam pek yabancıya benzemiyordu günahlarını almayayım ama bu ülkede her şeyin rahatça yapılabileceğine dair bir inanış var sanırım başka ülkelerde.

Şunu da söylemek isterim bence teknoloji denen şey doğaya aykırı bir şey, insanlar için faydalı birçok buluş getirse de sonuçta bunların kötü kullanımı hep var. Doğaya verilen zararda payları büyük. Teknoloji ile duyarlılıklarımızı kaybettik, doğayla iletişimimiz kesildi, duyularımız köreldi. İnsanoğlu doğaya sırıtını döndüğü müddetçe hep kaybeden olacaktır.

Sayfalar: 1 2 3

Bir yorum

  1. Yazı ve görüntüler çok güzel, emeğinize sağlık Muzaffer Hocam

    Onur ÇELEN

    Bursa’dan sevgilerimizle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir