atın üzerinde fotoğraf çektirmek

Güzel Sürprizlere, sıcak bir gülüşe, hoş sohbetlere ihtiyacımız var.

dallama papatyaları içinde fotoğraf

Benim fotoğrafımdaki gerginlik şöyle bir değişik bakayım derken oldu, onu da beceremedim, güneş te karşıdan vuruyordu. Ekrem arkadaşımın yaydığı pozitif enerji bana yetiyor olmalı. Yaşamımdaki ilginç ve güzel karşılaşmalardan birisi de onunla tanışmamdı. Çiçeklerle bu karşılaşmaların her biri güzel bir sürpriz, aynı çiçekleri gelecek yıl burada görmek mümkün olmayabilir ki genelde böyle oluyor.

ekrem ipek eşeğin sırtında

Ata binmek Ekrem arkadaşımı kesmedi, bu kez eşeğin sırtında, çiçek tarlasında bir serüven içinde. Bu arada boyumuz kadar çiçeklerin içinde fotoğraf çekerken çiçek dallarının arasında bir hareketlenme bize doğru gelen bir canlının sesini duyduk, biraz sonra da siyah renkli iri bir köpek bu anlarımızda o güzel enerjisiyle bizi mutlu etti. Fotoğraf çekiyorum ayağımın üzerine yatıp uzanıyor.

köpekle fotoğraf

Ekrem arkadaşımın fotoğrafını çekmeye çalışıyorum, bu sevimli köpek baş rollerde olmak iştiyor hep. Bir ara yanına uzanıverdi, bağırıp kırmak ta istemiyoruz. Biz bu manzaralara sıkça rastlarız gelirler, sevgiyle dost olduklarını gösterirler, şimdiye dek tersi olmadı.

Tahsin Ölmez

Eşeğin sahibi Tahsin Ölmez’le de güzel bir sohbet tüm bu karşılaşmaların üzerine yemeğin tuzu biberi gibi. İneklerini sağmış, eşeğini almaya gelmişti. Eşeğin yaşından söz edince, eşeğin boynunu gösterip sarkarsa yaşlandı derler dedi, bu eşek oldukça yaşlıymış ama benimle daha da yaşar derken çocuksu gülüşüyle mutluydu. İşte kısa bir zaman içinde yaşadıklarımız, içten gülüşlerle, şaşkınlıklarla, neşeyle geçen bir zaman. Anılardaki o güzel yerini aldı. Zamanla birçok şeyi unutuyoruz, yazılanlar, fotoğraflar, görüntülerle o anları tekrar hatırlamak bütün bu olumsuzlukların içinde bir doğal ilaç gibi.

 

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir