gülay ispirgil resim sergisi

Gülay İspirgil Resim Sergisi

Sanatçı Gülay İspirgil’in, ‘Görünmeyende Kum Tanesi, İNSAN’ Resim Sergisi, 23 Temmuz 2018 günü Datça Liman Sergi Salonu’nda saat: 18.00 de açıldı. Serginin açılış kokteyline, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Datça Belediye Başkan Yardımcısı İnci Bilgin, Basın Yayın ve Halkla İlişkile Müdürü Özlem Caner, sanatçı Aysel Gül, resimseverler, sanatçılar katıldı. Sergi açılışına ilgi yoğundu.

gülay ispirgil resim sergisi

1961 Düzce doğumlu olan Gülay İspirgil Ev İdaresi ve Sosyoloji Bölümleri mezunu olup, halen Kültürel Miras ve Turizm Bölümünde okumaktadır.   10 Yıl İzmit ve Üsküdar Halk Eğitim Merkezleri’nde El Sanatları Eğitmenliği ve 4 yıl Seminer Eğitmenliği yapan sanatçı
emeklilik sonrası çeşitli resim kurslarına devam etti. Çalışmalarında konu olarak Portre çalışmalarına ağırlık vererek insandaki duygusal derinlikleri ifade etmeyi amaçladı. Geçmiş Medeniyetler ve tarih özel ilgi alanı olup, kızılderelilerin yaşamları, inançları ve özdeyişlerini değer alarak bir çok çalışma yaptı, bu sergi sanatçının ilk kişisel resim sergisi.

görünmeyende kum tanesi resim sergisi

Sergide Gülay İspirgil’in  36 çalışması bulunuyor. Çalışmalar 7-8 senelik bir birikimin sonucu. Sanatçının deyişiyle Sonsuz evrende insan bir kum tanesi aslında. Serginin adı bir kızıldereli sözünden geliyor. ” Yeryüzü, bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık ” diyen  Kızılderili deyişlerini ve onların felsefesini benimsediğini söyleyen sanatçının, akrilik suluboya ve pastel karışımı eserlerini görmenizi tavsiye ederim.

Haber ve fotoğraflar: Esmeri Alev ekebaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir