eski datça zen pansiyon

Eski Datça Zen Pansiyon

 

eski datça zen pansiyon

Eski Datça geleneksel mimarisinin korunduğu Çarşı sokağı’nda yer alan Zen Pansiyon sade, şirin bir konaklama tesisi. Orjinali korunarak restore edilmiş bir Eski Datça Evi şimdi konaklama tesisi olarak hizmet veriyor. Kapıdan içeriye adım atar atmaz bu hoş mekanın pozitif enerjisine kapılıyorsunuz. Zen Pansiyon’un avlusu Cafe olarak hizmet veriyor, adı da Zen Bahçesi. Güleryüzlü bir karşılanmayla içeriye adımımı atıyorum, doğal, sade, dinlendirici bir ortam.

zen bahçesi cafe

Zen Bahçesi insanların bu mekanı keyifle yaşayabilecekleri, çaylarını, kahvelerini içip sohbet edebilecekleri bir mekan olarak tasarlanmış. Sıcak havalarda soğuk içecekleri var. Taze meyvaların ve buzun birlikte karıştırılmasıyla oluşan, sıcak iklimlerin popüler içeceği frozen de bunlardan biri.

eski datça zen pansiyon

Zen pansiyonun üç odası var, biri alt katta, diğer ikisi üst katta. Üst kattan Eski Datça manzarası görülüyor. Oda fiyatlarına kahvaltı dahil. Odalarda su ısıtıcısı kettle, mini bar, internet, saç kurutma makinası bulunuyor.

Odalara sabah güneşinin vurduğu anlar, sade, rahat ve dinlendirici bir atmosfer var. Taş yapının etkisiyle odalar serin. Üst kattaki odalarda iki kişilik tek yatak var. Alt kattaki odada 2 adet çift kişilik yatak bulunuyor.

eski datça zen pansiyon

Odalarda eski geleneksel evlerin iç dekoruna uygun bir dekor bulunmakta.

Eski Datça sıradışı bir tatil yaşamak isteyenler için ideal bir yer. Horoz sesleri ile uyanıp, sabah ve akşam güneşinin dar taş yollarda meydana getirdiği güzellikleri seyretmenin ne demek olduğunu iyi biliyorum. Burası aynı zamanda yürüyüşler yapmak için de doğayla iç içe parkurlara sahip. Eski Datça akşamları da anlatılmaz, yaşanır.

İletişim: 0 252 712 8694 – 0 545 366 4014

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir