” Düşlerin Peşinde “Minyatür Sergisi

aysel gül minyatür sergisi

17 eylül pazar günü Liman Sergi Salonunda minyatür sanatçısı Aysel Gül’ün ” Düşlerin Peşinde ” başlıklı sergisinin açılışı vardı. Sergi 17 – 23 eylül tarihleri arasında açık. Aysel Gül hemşire olarak uzun yıllar çalıştıktan sonra emeklilik yaşamında kendini resim çalışmalarına vermiş. Çocukluğunda babasının eve getirdiği bez üzerine basılı minyatür resimler bir türlü aklından çıkmamış. Emekli olduktan sonra düşlerinin peşine takılıp minyatür çalışmalarında başarılı bir yere gelmiş, çalışmalarından bunu anlıyoruz.

1961 doğumlu sanatçı emekli olduktan sonra 2 yıl desen tasarımı eğitimi almış 5 yıl da minyatür eğitimi almış. Üsküdar İsmek, Üsküdar Klasik Türk El Sanatlar Merkezi, Bağlarbaşı Türk İslam Sanatları İhtisas Merkezi’nde aldığı eğitimlerden sonra Akademik Düzeyde eğitim veren  Yıldız Şale Türk El Sanatları Merkezi’nden mezun olup kendine özgü tasarımlar yapmaya başlamış. Sabır ve titizlik isteyen bir teknik. İstanbul’dan ayrılarak Datça ya yerleşen sanatçı çalışmalarına burada devam etmekte.

Minyatüre özel fırçalar, akrilik, taş suluboya, varak altın gibi malzemelerle yapılan çalışmalar. Sergide sanatçının 28 çalışması sergileniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir