Datça’da Yapılabilecek 11 Aktivite

knidos sütunları

6- Knidos’ta denize girip ören yerini gezmek, akşamı bekleyerek gün batımının o inanılmaz manzarasını izlemek. Günümüzde Knidos’a gelenler yaz sıcağında Knidos plajlarında denize giriyorlar, fırsat buldukça da ören yerii geziyorlar. Knidos’ta gün batımını izlemek çok güzel bir olay, Ege denizine bakan teraslarda ve kayalıklarda o anı sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla izlemenin tadı bir başka.

eski datça cn yücel sokak
Eski Datça

7- Öğleden sonra Gezileri : Datça’da gezilecek, görülecek pek çok yer var ama tatile gelenlerin gezeceği yerler ve zaman genellikle sınırlıdır. Gündüz denize girip güneşlendikten sonra öğleden sonralarını bu gibi yerleri gezmeye ayırmalısınız. Eski Datça’nın dar, taş sokaklarında gezmek, cafelerde oturup o değişik atmosferi izlemek sizi mutlu edecektir. Fotoğraf çekme meraklıları için de bu sokaklarda güzel görüntüler ve ışık var. Can Yücel’in son yıllarını geçirdiği ev de burada bulunuyor.

datça reşadiye mahallesi
Reşadiye Mahallesi

Yine Reşadiye mahallesi de gezmeniz gereken yerlerden, Eski Datça gibi kentsel sit alanı, dolayısıyle eski sokaklar, evler korunmuş vaziyette. Burada şimdi konaklama tesisi olarak kullanılan tarihi yapı Mehmet Ali Ağa konağını ziyaret edebilirsiniz, Zeytin ürünlerinin satıldığı Olive Farm Çiftliği bulunmakta, çiftliğin satış kısmında pekçok ürün satışa sunuluyor, zeytin, zeytinyağı, kozmetik ürünlere kadar.

datça wineyard

Diğer bir ilginizi çekecek yer Kızlan değirmenlerinin karşısında bulunan Datça Vineyard – Winery, burada kendi bağlarından yapılma şarapları Emecik dağına bakan manzarayı seyredip tadabilirsiniz. Tesisi gezme imkanı da buluyorsunuz. Karşı taraftaki tarihi değirmenlerde fotoğraf çekebilirsiniz.

knidos akademi sergi salonu

8- Betçe Köylerinde gezinti : Yakaköy’deki Knidos Akademi’de sanat çalışmalarını ve eserleri görebilirsiniz. Bunun için bir öğleden sonranızı ayırabilirsiniz. Buradaki sanatsal çalışmaları izleyip, galerisini gezip, yeşillikler içindeki bahçesinde içeceğinizi içebilirsiniz.

sındı kooperatifi

Sındı Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde köy ürünlerini satın alıp, Ağa Konağına kadar bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir