Datça’da Temmuz Sergileri

Temmuz ayında Datça’daki etkinlikler ara vermeden devam ediyor. Bu etkinliklerden biri de resim sergileri, Belediye’nin Yat Limanı ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki iki sergi salonunun dışında özel galeri ve atölyelerde de sergiler olabiliyor. Sergileri elimden geldiğince Datça Etkinlik Takvimi sayfamda veriyorum. 10 temmuz Pazartesi günü üç sergi açılışı vardı, kısaca tanıtacağım bu sergileri gezebilirsiniz.

ismet hancıoğlu resim sergisi

10 – 16 Temmuz tarihleri arasında açık kalacak olan sergide İsmet Hancıoğlu’nun resim ve fotoğrafları sergileniyor. Yat Limanı’ndaki sergi salonunda çalışmaları görebilirsiniz.

Özge Usluca Erim’in ” Zamansız Tekstiller ” başlıklı tekstil sergisi Cumhuriyet Meydanı’ndaki Çatal Mağara sergi salonlarında sergileniyor. Sergi 10 -16 Temmuz tarihleri arasında açık kalacak. Sanatçı Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü Öğretim üyesi ve Bölüm Başkanı. Birçok karma ve kişisel sergisi olmuş. Doğa ilham kaynağı, doğadaki atık maddeleri değerlendirerek sanatsal bir forma sokuyor.

sergi salonu

Nahide Erol atölyesi güzel bir galeriye dönüştürülmüş, 10 Temmuz’daki sergi açılışında Nezir Akkul’un çalışmaları sergileniyor. Sanatçı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu, halen Silvan Lisesinde öğretmen olarak görev yapıyor. Yağlıboya tablolarda fovist, eksprestyonis etkiler görülüyor. Nahide Erol galerisini tarif etmem gerekirse PTT bin yanındaki Vatan Caddesinden yukarıya doğru çıkışta sağdaki ikinci sokaktan doğru gidin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir