datça'da 29 ekim cumhuriyet bayramı coşkusu

Cumhuriyetimizin 95. Yılında Datça’da Coşkulu Kutlamalar

datça'da 29 ekim cumhuriyet bayramı coşkusu

Cumhuriyet’in 95. Kuruluş Yıldönümünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Datça’da coşku dolu görüntülere sahne oldu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Kutlamalara ilgi büyüktü. Bu yıl alan düzenlemesi güzel olmuştu, program okulların tören alanında yerini almasından sonra Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, ebediyete intikal etmiş olan şehitlerimizin menevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Garnizon Komutanı Erdim Fahri Zeren, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar halkın, öğrencilerin ve protokol’ün bayramını kutladılar.

Datça Kaymakamı Mesut Çoban günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Mesut Çoban özetle ” Türk Milleti Cumhuriyetin getirdiği kazanımlarından bilincindedir. Biliyorum ve inanıyorum ki aziz milletimizin her ferdi milletimizin küllerinden yeniden doğduğu bu özel günü büyük bir coşku ile idrak etmekte ve en samimi duygularla kutlamaktadır. Yaşadığımız bu kritik ve zorlu coğrafyaya rahmen Türk Milleti Cumhuriyet sayedinde ortak ilkeler ve temeller üzerinde bir bütün olmuştur. ” diyerek alanda bulunanların Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Törende öğrenciler şiirler okudu, halk oyunları gösterileri vardı, Ana sınıfı öğrencilerinin gösterilerini izledik. Ödül töreninde İl ve ilçe çapında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören geçişi ile etkinlik son buldu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama programını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Akşam saat 20.00’de Şenkaya Kavşağından başlayan Cumhuriyet Yürüyüşü meydanda son buldu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki buluşmada  Datça Belediyesi’nin organize ettiği Geleneksel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde Datçalılar Cihan Yıldız’ın şarkılarını dinlediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir