balıkaşıran koyları

Çakal – Balıkaşıran Yürüyüşü

datça karia yolları haritası
Denizliden Gelen Mendosk, Menderes Dağcılık ve Doğa Sporları kulübünden arkadaşlarla Ege Tarafındaki Karia yollarındaki üçüncü gün yürüyüşümüzde rota Çakal’dan Balıkaşıran’dı. Çakal – Balıkaşıran rotası Datça Karia yollarının en güzel manzaralarını barındıran bir parkurdan yürünüyor, yürüyüşümüz ilk iki gün yürüdüğümüz zorlu parkurların ardından dinlendirici ve görsel güzelliklerle geçti.

ekim'de gün doğumu

Sabahın erken saatlerinde arkadaşlarımızın kamp alanına gittik, bizi güzel bir görsel show bekliyordu. Güneş dağların arkasından doğarken Yüksel arkadaş denizde bu anların tadını çıkarmaktaydı.

çakal - balıkaşıran doğa yürüyüşü

Soğuksu virajlarına gelmeden sol taraftaki çeşmenin yanından toprak yola saptık, Tekesuyu yazan levhada yol ikiye ayrılıyor biz sağ taraftan devam ettik, Çakal koyuna giden bir yol, Koya yaklaştığınızda yol ikiye ayrılıyor, sağ taraftaki orman yoluna saparak sahile doğru yürüdük. Bu bölgeler çam ormanlarıyla kaplı, kuş seslerinin eşliğinde yapılan yürüyüşün ardından sahile çıktık, buradan itibaren Karia Yolu işaretlerini görebilirsiniz.

cakal-balikasiran-yuruyusu-8

Parkur zaman zaman ormanlardan, makilik alanlardan, zaman zaman da sahilden devam ediyor. Piren çiçekleri bu mevsimde yolumuz üzerinde sıkça karşımıza çıktı.

cakal-balikasiran-yuruyusu-9

Herkesin yürüyebileceği, zorluk derecesi fazla olmayan bir parkur, ilk iki gündeki parkurlarda taşlık alanlar tabanlarımı zorlarken burada zemin rahatsız edici değil, rahat bir yürüyüş oluyor.

cakal-balikasiran-yuruyusu-11

Mavi ve yeşillerin armonisi, dinlendirici bir atmosfer sunuyor. Arka arkaya gelen fazla yüksek olmayan tepelerin ardından koylar karşınıza çıkıyor. Bir koyu geçip tepeyi tırmandıktan sonra başka bir Cennet koyla karşılaşılıyor. Hemen hemen her 500 m de bir karşınıza irili ufaklı koylar çıkıyor, hepsinin kendine özgü bir güzelliği var, pırıl, pırıl suların yanından yürüyorsunuz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

2 yorum

  1. Çok güzel bir site yapmışsıniz elinize emeğinize sağlık.
    Ben de bir Datça aşığıyım. Fotoğraflarınızla taçlandırmışsınız.
    Tebrik ediyorum, var olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir