resim sergisi

Burcu Şahin Resim Sergisi

 

20 ekim Cuma Günü Liman Sanat Galerisinde Burcu Şahin’in resim sergisi açılışı vardı. 1957 Muğla doğumlu sanatçı Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü mezunu. Burcu Şahin uzun süre yaptığı Mimarlık mesleğini 1996 yılında bırakarak resim çalışmalarına başlamış. Kadın figürlerinin ağırlıkta olduğu resimlerinde yaşadıklarını, gözlemlerini leke ve desenlerle ifade ediyor. Yurt içinde ve dışında pek çok kişisel sergi açmış olan sanatçının Datça’da ilk sergisi. Dört senedir de çalışmalarını Datça’da sürdürüyor.

burcu şahin resim sergisi

 

Sergiye ve resimlerine bir isim vermediğini söyleyen Burcu Şahin bunun nedenini resimlerime bakanlar resimlerimde kendilerinden birşeyler bulsunlar. Benim yönlendirmemle değil kendilerince değerlendirsinler diyerek açıkladı. Sergide daha önceki yıllardan resimler de yer alıyor.

resim sergisi

 

1996 yılından bu yana kendi atölyesinde profesyonel olarak resim çalışmaları yaptığını belirten Burcu Şahin için resim vazgeçilmez bir uğraş. Sergide sanatçının 31 parça resmi sergileniyor. Sergi 20 – 26 ekim tarihlerinde Liman Sanat Galerisi’nde 15.00 – 19.00 saatleri arasında gezilebilinir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir