Kaya Guest House

Kaya GuestHouse Butik Otel

 

Eski Datça’da Butik Otel olarak hizmet veren  Kaya Guest House  geleneksel mimari ile modernliği birleştiren bir tarzda oluşturulmuş çok hoş bir konaklama tesisi. Hizmete açıldığı ilk zamanlar ( 2016 )  Ber’s İn Hotel adıyla bildiğimiz tesis yeni işletmecisiyle Kaya Guest House Butik Otel  olarak hizmet vermekte. Bu gibi tesislerin Datça’da çoğalması Datça turizmi açısından da oldukça olumlu, benim açımdan da bu gibi yerlerin tanıtımını yapmak zevkli bir olay .

eski datça ber's İnn otel

10 odalı otelin 8 odası Eski Datça evlerinin restorasyonu ile oluşmuş, geleneksel mimari özellikleri korunmuş olan odaların iç dekorasyonları da Eski Datça evlerinden izler taşıyor. Görsel açıdan otelin her köşesi dinlendirici bir güzellikte, tesis sahibinin zevklerini ve hayallerini yansıtmakta.

bers-inn-hotel-9

Bar ve restoran olarak kullanılan alanda geceler de oldukça renkli geçmekte, Datça’nın nemsiz, esintili havasında, bu müzikli gecelerde  birçok sanatçıyı dinleme imkanı bulabiliyorsunuz.

eski datça ber's inn butik otel

Otelin güzel bir havuzu var, havuz kenarında şemşiye ve şezlonglar sıralanmış vaziyette.

bers-inn-hotel-3

Otelin her köşesinde sanatsal yaratıcılığı görebiliyorsunuz, ayrıntılar sadeliği bozmuyor.

bers-inn-hotel-4

Yeni yapılmış iki odada da dekor olarak geleneksel özellikleri görebiliyoruz. Kapılar, pencereler, dolaplar ahşap malzeme ile yapılmış. Geleneksel tarzda dekore edilmiş  bu odalarda banyolar oldukça modern bir şekilde yapılmış. Pencerelerden huzur veren bir ışık odalara yansıyor.

bers-inn-hotel-5

Restore edilen taş yapılarda bizi eskiye götüren detaylar modernlikle bir araya gelmiş. Taş yapılar kış aylarında sıcak, yaz aylarında serin bir ortam sağlar. Datça’nın meşhur yaz esintilerinde klimaya gereksinim duymayabilirsiniz.

bers-inn-hotel-6

Sedir ağacı ile yapılmış ahşap kısımların kokusu ve eski yapıların orjinal iç mekanları beni çok eskilere götürürken, huzuru, sakinliği yudumluyorum. Butik otellerin bir özelliği olan her odanın kendine özgü dekorasyonunu burada görüyoruz. Geleneksel biçimde yapılmış dantelli perdelerden içeriye sızan ışık loş, dinlendirici bir atmosfer sunuyor, odalarda fotoğraf çekerken bu havayı yakalayabilmek için flaş kullanmadım.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir