Aramızdan Ayrılışının 79. Yılında Atamızı Saygı ve Sevgiyle Andık

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 79. yılında tüm yurtta olduğu gibi Datça’da da saygı, sevgi ve özlemle anıldı. İlk tören Cumhuriyet Meydanı’ndaydı. Saat 09.00’u gösterirken Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Datça Belediyesi çelenkleri törenle Atatürk Anıtı’na sunuldu. Törene resmi erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

datça'da 10 kasım

 

İlk olarak Datça Kaymakamı Vehbi Bakır Kaymakamlık Çelengini törenle Atatürk Anıtı’na sundu.

 

Daha sonra Garnizon Komutanı Erdim Fahri Zeren Garnizon Komutanlığı Çelengini,  Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar da Datça Belediyesi Çelengini Atatürk anıtına sundular.

datça orotokolü törende

 

Çelenk sunma töreninin ardından alandakiler Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşununa davet edildi ve Atamızın 79 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat 09.05’te sirenler çalmaya başladı. Saygı duruşunun ardından istiklal marşımız söylendi.

10 kasım'da çocuklar

 

Ellerinde çiçeklerle törene katılan minik öğrenciler öğretmenleriyle Atatürk anıtına çiçeklerini bıraktılar ve ” Doktor doktor kalksana, lambaları yaksana ” diyerek  şiir okudular.

datçalı gaziler 10 kasım'da

 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören sonrası Atatürk Anıtı önünde toplu fotoğraflar çekildi.

Sayfalar: 1 2 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir